Fliger (szeregowy) z 2. Fallschirmjäger Regiment

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 94
<
>
Fliger (szeregowy) z 2. Fallschirmjäger Regiment- Rzym, wrzesień 1943. Operacja "Achse"- "Alarich"
Szeregowy wojsk spadochronowych ubrany w tropikalne wersje umundurowania Luftwaffe- hełm spadochroniarski, spaodnie, koszulę i pas. Na nogach trzewiki bez opinaczy. Na pasie nosi jedynie dwie ładownice skórzane na łódkowaną amunicję, bagnet z żabką i manierkę. W ręku trzyma specjalną skrzynkę do transportowania granatów ręcznych. Uzbrojony w karabin vz33/40 który był czeską wersją rozwojową karabinu mausera. Charakteryzował się on tym iż był krótszy nawet od niemieckiego Kar98k a używał tej samej amunicji. Z tego wzgledu, znaczna część tej broni, po zajęciu Czechosłowacji, trafiła do niemieckich jednostek spadochronowych i szybowcowych.Skala 1/6 Action Figure. Kitbashing z elementów wyprodukowanych przez Dragon Models Ltd.
Data dodania: 8 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 297 razy od 8 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
8 maja 2020
Hehehe, pociesże Was. Nie będę Was męczył codziennie jedną figurką co rozłożyłoby się na 83 dni (86 jeżeli skończę najnowszy projkt).  [img]   Obecnie istnieje kilka prac gdzie na całość składa się kilka figur więc będzie troche mniej dni :)
Kustosz
8 maja 2020
Widzę,że wchodzisz na obroty ! Gratuluję ;-))
Kustosz
8 maja 2020
Dzięki!
Z 83 figur 40 to różne formacje i umundurowanie LW więc niemal połowa a najnowszy projekt wyrówna tą kwestię bo dojdą kolejne 3 przedstawiające Fallschirmjager. Co do tej konkretnej tociekawa sprawa bo nie jest jest jdną z tych moich ulubionych ale wiele osób podziela Twoją opinię. Widać coś w tym jest.
Kustosz
8 maja 2020
Widzę, że nadal pogłębiasz tematykę związana z Luftwaffe. Ciekawa figurka. 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.