Niemcy - Fotografie z albumu - W trzech na jednym

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
330 / 429
<
>
Fotografie z albumu, często wymiar foto to 45mm x 40mm, czasem pdpisane w większości niestety brak jakiejkolwiek informacji gdzie i kiedy zrobione. Pewnie taki motocykl najlepszy  i ... jedziemy w trzech .

Nie propaguje żadnej ideologi w swoich zbiorach.
Data dodania: 10 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 231 razy od 10 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
11 maja 2020
Dzięki Wam koledzy moja wiedza rośnie jak ciasto drożdżowe, ale też wywołuje chęć  poznania historii i tamtego czasu pokazanego na tych zdjęciach.
Dzięki.

Pozdrawiam
Kustosz
11 maja 2020
Naprawiacz- gratuluje oka. Ja nie zwróciłem uwagi na sznur w ogóle. Skupiłem się na pojeżdzie. Uwaga słuszna. Ciekawostką dla mnie są litery "WH". Najczęściej (choć nie jedynie) pojaiwały się na pojazdach które posiadały cywilne tablice rejestracyjne a takie przypadki były spotykane przed wojna lub nie póżniej (według mojej wiedzy) niz w kampanii w 1940 roku. Szkoda że nie widać samej tablicy z literami bo to powiedziałoby mi jeszcze więcej.

Pozdrówka.

P.S. Pozwoliłem sobie obrobić to zdjęcie i wyciągnąć z rejestracji tyle ile się da. 


10 maja 2020
Janek mieści się,ale w latach 1936-42,a nie 1935-42.
10 maja 2020
No skoro sznury wprowadzono w 1936 to datowanie 1935 - 42 jest ok wszak 1936 mieści sie w tym przedziale czasowym. A swoja droga dzięki za te informacje.
Pozdrawiam
10 maja 2020
Trochę zmieniłbym datowanie z uwagi na to,że oberfeldwebel posiada sznur strzelecki, a sznury zostały wprowadzone rozkazem z dnia 29 czerwca 1936.Pozdrawiam.
Kustosz
10 maja 2020
Znaku taktycznego niestety całego nie widać ale tyle co mozna wypatrzeć to pluton zmotoryzowanej piechoty. Znak taktyczny według wzoru obowiazujacego pomiędzy 1935 a 1942 rokiem co pozwala mniej, więcej datować zdjęcie.
Pozdrówka.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.