Obergefreiter z Fallschirmjäger Regiment 6

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 71
<
>
Obergefreiter z Fallschirm-Jäger-Regiment 6 (2. Fallschirmjäger-Division)- Ukraina, zima 1943/44
Kapral wojsk powietrznodesantowych ubrany w standardowy sukienny mundur Luftwaffe na który ma załozony dwustraonny (kolorem biały do zewnątrz), zimowy, ocieplany komplet (kurtka+ spodnie) oraz buty skórofilcowe. Pod hełmem spadochroniarskim, pomalowanym białą zmywalna farbą ma założana szalokominiarkę. Na dłoniach rękawice z dzaininy. Jego oprządzenie stanowi pas oraz przybornik do karabinu maszynowego i broń krótką. 

Niemiecki umundurowanie zimowe, po pierwszych doświadczeniach na froncie wschdnimi 1941/1942 podlegało dośc szybkiemu i przemyślanemu rozwojowi. Większość ocieplanych zestawów składało się ze spodni i kurtek, które były dwustronne by zapewnić maskowanie zarówno w warunkach typowej zimy jak i w okresach przejściowych gdy nie było już (lub jeszcze) śniegu ale było wciąż zimno. Najczęściej strona na okresy przejściowe posiadała kamuflaż (różny w zalezności od formacji) lub, przynajmniej była w kolorze ułatwiajacym maskowanie jak kolor szarozielony czy szaroniebieski ( tzw. mysioszary). Wzory kompletów zimowych dla Heer, Luftwaffe i Waffen SS różniły pod wzgledem kroju i wykonania.Skala 1/6. Kitbashing zelementów wyprodukowanych przez Dragon Models Ltd., Dragon in Dreams i ZY Toys. Weathering przy użyciu matriałów Tamiya i Ravell.
Data dodania: 10 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 172 razy od 10 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.