Niemcy - Fotografie z albumu - Serdecznie Witamy

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
333 / 429
<
>
Fotografie z albumu, często wymiar foto to 45mm x 40mm, czasem pdpisane w większości niestety brak jakiejkolwiek informacji gdzie i kiedy zrobione.
Wjazd do miasta, parada czy powitanie zwycięskich wojsk ? A może to defilada i pokaz siły.
Nie propaguje żadnej ideologi w swoich zbiorach.
Data dodania: 11 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 171 razy od 11 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
12 maja 2020
Dzięki za zebrane informacje.
Kustosz
11 maja 2020
Przeszukałem widoki miasta współczesne i historyczne i nic nie pasuje. wyglada że jest to jednostka o której pisalem ale na "gościnnych występach".
Kustosz
11 maja 2020
Rejestracja cywilna z powiatu Zwickau. Istniały jedne koszary w tym mieście. Do 1935 r. W koszarach znajdowały się różne biura Saksońskiej Policji Państwowej. W 1936 r. 2. Batalion 31 Pułku Piechoty przeniósł się do Zwickau. Pozostał w Zwickau do początku II wojny światowej, ale nigdy nie powrócił do garnizonu. Po odejściu batalionu w Zwickau stacjonowały różne biura Wehrmachtu oraz jednostki szkoleniowe i zastępcze.
Zgodnie z tym co wcześniej pisałem, rejestracje cywilne używane były od powstania Wehrmachtu do około 1940 roku. Można więc z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjać iz jest to zdjęcie wykonane w garnizonie, przed wojna i ukazuje defiladę w/w 2. batalionu z 31.Pułku Piechoty. W tej chwili szukam w necie starych zdjęć tej mieściny aby porównać zabudowę. Jeżeli znajdę to już wtedy nie będzie żadnych wątpliwości.

Bardzo fajna fotka.
Pozdrawiam.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.