Fallschirmjager z Ausbildungs... w Moje szaleństwa czyli Muzeum Jurgena. w MyViMu.com

Fallschirmjager z Ausbildungs und Ersatz Abt -H.G.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
10 / 71
<
>
Fallschirmjager z Ausbildungs und Ersatz Abteilung "Hermann Göring"- Gdańsk, marzec 1945.
Fliger (szeregowy wojsk lotniczych i spadochronowych) ma na sobie standardową bluzę wojsk lotniczych, spodnie spadochroniarskie, kurtkę spadochroniasrską późniejszego wzoru z kamuflażem (nie jest spięta w kroku), czapkę polową w wersji dla Luftwaffe, buty Gebirgsjager, niestandardowy (czarny) pas z klamra Luftwaffe, szelki brązowe (własciwe dla tej formacji), chlebak z przytroczonymi niekompletnymi- menażką i manierką, bagnet i niestandardowe (czarne) ładownice do Kar98k w którego jest uzbrojony. Dodakowo, do walki na bliskie odleglosci, zolnierz uzbrojony w pistolet P09- Parabellum. Sylwetka przedstawia typowego dla końca wojny spadochroniarza który ani pod względem wyszkolenia, ani doświadczenia bojowego w operacjach powietrznodesantowych ani umundurowania niewiele ma już wspólnego z tą elitarną formacją.

Fallschirm-Panzer-Ersatz- und Ausbildungs-Regiment Hermann Göring Pułk szkoleniowy i zapasowy powstał pierwotnie jako Flak-Ersatz-Abteilung General Göring 26 sierpnia 1939 roku. W lecie 1940 roku, jego pięć baterii (z których się skałdał) zostało przeniesione do Holandii. Wiosną 1942 w Utrecht, został przemianowany na Ersatz-Bataillon Hermann Göring w składzie szesciu kompanii i czterech baterii artylerii. w zimie 1942/43 został znów przeorganizowany do Ersatz-Regiment Hermann Göring z czterema batalionami. W lecie 1944 przemianowany na Fallschirm-Panzer-Ersatz- und Ausbildungs-Regiment Hermann Göring. W styczniu 1945, stacjonując w Rypinie został podzieloiny na Fallschirm-Panzer-Ersatz- und Ausbildungs-Regiment 1 Hermann Göring i Fallschirm-Panzer-Ersatz- und Ausbildungs-Regiment 2 Hermann Göring. Jednak część pododziałów pozostała w Holandii i po przemianowaniu nosiły nazwy: Fallschirm-Panzer-Ersatz- und Ausbildungs-Brigade Hermann Göring (z pozostałości sztabu) i Fallschirm-Jäger-Regiment 31. Oba bataliony zapasowe z Prus Wschodnich (Rypin) trafiły do Grudziądza gdzie według niektórych zrodeł zostały zniszczone. Niektóre źródła podają jednak że częsci żołnierzy udało się oderwać od nieprzyjaciela w trakcie walk o cytadelę i dotrzeć do Gdańska gdzie wzięły udział w obronie tego miasta, między innymi na pozycjach na Górze Gradowej (Hagelsberg). Według tych źródeł, niedobitki (określane jako batalion) zostały zniszczone na Stogach. Skala 1/6. Sylwetka wykonana w oparciu o detale wykonane przez Dragon Models Ltd. Weathering osiągniety dzięki materiałom wyprodukowanym przez Tamiya oraz materiałom niestandardowym.
Data dodania: 12 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 218 razy od 12 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
19 stycznia, 16:07
Walczyli razem z 5 Jag. Div. w okolicach Gardeii i Kwidzyna 20 stycznia 1945.
12 maja 2020
Dziekuje bardzo. Troche sie napracowalem przy tym ale prawda jest taka ze sa ludzie ktorzy tego typu rzeczy robia o wile lepiej. Glownie hiszpanie. Niestety, wiekszosc tak wykonanych figur trafia na winietki (okreslenie modelarskie) zatracajac tym samycm calkowicie swoj chrakter jako Action Figures ( czyli z zalozenia ruchome figury). Ja nie bardzo chce podazac ta sciezka.
12 maja 2020
Ja osobiscie otwarłem usta ze zdziwienia. No tak normalnie szczena opada :) . Gratuluję
12 maja 2020
@Sturmpanzer- ten link odswierzyl mi pamiec. Wiec to nie z batalionu kompanie a wlasnie z pulku wyodrebniono jeden batalion i przydzielono do jakiegos wiekszego zwiazku taktycznego zas drugi znalazl sie w Grudziadzu. Pozniej niedobitki obu trafily do Gdanska. Udokumentowana jest pozycja obronna na Gorze Gradowej. Jezeli dobrze pamietam, wiedza powyzsza zaczrpnieta z Lexikon der Wehrmacht.
12 maja 2020
Jeszcze raz dziekuje. W zalozeniu kolekcji, figury niegdy nie mialy byc wykonywane z weatheringiem. Zostalem ponikad namowiony (stalym nagabywaniem przez kilka osob) na forum modelarskim. Ostatecznie stwierdzilem ze nie moge pokazac typowego zolnierza konca wojny jezeli go nie "pobrudze". W efekcie powstala ta figura i jeszcze kilka innych gdzie nie zrobilem tego juz na takim poziomie. Jest prawdopodobne ze obecny projekt moze byc wykonany w podobnym stylu.
pozdrawiam.
12 maja 2020
Brawa za piękne i realistyczne wykonanie. 
Starszy kustosz
12 maja 2020
Piękne wykonanie, gratuluję.

Swoją drogą, kilka lat temu szczątki żołnierza z HG znaleziono w jednym z tuneli naszej cytadeli:
https://forum.odkrywca.pl/topic/17357-zapdywspadquothgquot/

11 lutego 2003 znaleziono .... 
http://www.forum.eksploracja.pl/viewtopic.php?f=7&t=3305&start=25
12 maja 2020
Chylę czoła !!! Pozdrawiam !
12 maja 2020
Dzięki!
Jednostka przeszła prawdziwe piekło najpierw w obronie Grudziądza (głownie cytadela) a później jej część (głównie niedobitki którym udało się wyrwać z Grudziadza (ale i zdaje się jakaś kompania została wcześniej wyłączona z batalionu) a później w Gdańsku. Generalnie źródla zgadzają się iż Ci, którzy przezyli obronę miasta, zgineli na Stogach (nadmorska dzielnica Gdańska) na skutek (i tutaj jużnie ma zgodności) albo bombardowania z powietrza albo ostrzału artyleryjskiego.

Sam weathering zajął mi sporo czasu ale robiłem to pierwszy raz na taka skalę i używałem czasmi naprawdę bardzo dziwnych (żeby nie powiedzieć- podejrzanych) technik.
12 maja 2020
Oprócz "oczywistej oczywistości", czyli znakomitego odtworzenia munduru i szczegółów oporządzenia, świetnie oddany został także wygląd zmęczonego frontowca ("war weary"). Robi wrażenie!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.