Oberfeldwebel z Division "Hermann Göring"

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
12 / 72
<
>
Oberfeldwebel z Division "Hermann Göring" (Jäger-Regiment Hermann Göring- Kampfgruppe Schmid) .- Tunis, grudzień 1942

Starszy sierżant ubrany w koszulę tropikalną, spodnie tropikalne w wersji dla Luftwaffe, czarne trzewiki, kurtkę maskujacą wzoru SS (Palmy), hełm stalowy z założonymi na niego goglami przeciwsłonecznymi, i tropikalną wersję oporządzenia (pas i szelki parciane). Do pasa przytroczony mapnik, chlebak z manierką i menażką oraz ładownica na magazynki do MP 40 /I w którego jest uzbrojony.

MP40/ I często, mylnie określany jako MP40/II była wersją rozwojową MP 38/40 mająca na celu poprawienie jego siły ognia. Po pierwszych doświadczeniach z walk wosk desantowych oraz jednostek do zadań specjalnych, postanowiono zbudować broń o większym zapasie amunicji. Ostatecznie zrezygnowano z projektowania nowej broni od podstaw a skupiono się na przebudowie istniejącej broni. W wyniku tego powstała broń która na pierwszy rzut oka wyglądała jak zwykły MP40 ale z jakby szerszym gniazdem magazynka. Przeróbka polegałą na przebudowie w/w gniazda w taki sposób aby mieściło ono dwa magazynki z jakby dodatkowym miejscem na trzeci. Magazynki (dwa standardowe) były umieszczone rówenolegle obok siebie w takiej samej orientacji jak w oryginalnej broni. Róznica polegała na tym iż po opróżnieniu pierwszego, aby przeładować broń należało jedynie przesunąć magazynki w taki sposób aby pusty znalazłe się w wolnym miejscu zaś drugi pełen zają swoje miejsce pod komorą zamkową. Tak naprawdę modyfikacja niewiele zmieniła, jedynie skróciła czas wymiany magazenków zwiększając znacznie ciężar, poręczność broni a dodatkowo, gniazdo nie było niezawodne i przesuwane magazynki potrafiłe się zaklinować. Wyprodukowano (prawdopodobnie) ponad 100 sztuk partii próbnej kóra częściowo była testowana na strzelnicach przy biurze konstrukcyjnym ale napewno spora część z nich trafiła do różnych jednostek do testów frontowych. Broń nigdy nie została wprowadzona do produkcji seryjnej.Skala 1/6. Figura złożona z elementów wyprodukowanych przez Dragon Models Ltd., Dragon in Dreams i inne. Weathering wykonany woparciu o materiały Tamiya i niestandardowe.

 
Data dodania: 13 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 257 razy od 13 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
14 maja 2020
Hehehehe... Dzięki. A ja pamiętam jak narzekałem w wywiadzie (gdzieś tam jescze spoczywa w czeluściach bloga MyViMu) że co pół roku muszę pędzlem kosmetycznym czyścic kolekcję z kurzu. To juz teraz nie muszę.  :D
Kustosz
13 maja 2020
Witam ! Ciekawie się zapowiada dalsza część Twojej kolekcji...Tą dioramę z lewej u góry pamiętam z 'pierwszej edycji " ;-))
Pozdrawiam !
Kustosz
13 maja 2020
@Małyjanek- Z tego co wiem, w Polsce, Allegro i sklepy modelarskie ze stronami internetowymi  które prowadza sprzedaż wysyłkową. Spróbuj wpisać w wujka google Dragon Action Figure 1/6. Napewno będziesz miał dużo wyników a przynajmniej kilka w Polsce.
Kustosz
13 maja 2020
Pierwotnie było tak...

A teraz jest tak...Faktycznie zabiera to trochę miejsca. Z kupowaniem to jest tak ze można kupić gotowe zestawy, przedstawiające wybrane sylwetki. Ja juz dawno tego nie robię. Dla mnie najciekawsze to kitbashing czyli "mieszanie zestawów". W tym przypadku nazwa tylko zwyczajowa. Ja kupuje wszystko osobno, każdy detal, i wybieram to co mi potrzebne do konkretnej sylwetki- zgodnie z realiami historycznymi. Miejsca zakupów to głównie ebay oraz kilka sklepów internetowych w USA, Chinach i UK.
13 maja 2020
Dzięki Twojej kolekcji chyba zacznę poszerzać swoje zbiory - oczywiście o takie żołnierskie figurki. Mam tylko dylemat gdzie je ustawić no i oczywiście gdzie nabyć.
Pozdrawiam
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.