Niemcy - Fotografie z albumu - Zobacz widzisz

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
341 / 429
<
>
Fotografie z albumu, często wymiar foto to 45mm x 40mm, czasem pdpisane w większości niestety brak jakiejkolwiek informacji gdzie i kiedy zrobione.
Na zdjęciu - Prawdopodobnie dyskusja oficerska.

Nie propaguje żadnej ideologi w swoich zbiorach.
Data dodania: 13 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 164 razy od 13 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
13 maja 2020
O, i tutaj mamy ładnie umundurowanych oficerów niemieckich. Zwracam uwagę na trzy rzeczy. Pan po prawej ma tak zwany crusher czyli oficerska czapkę polową- odznaczała się brakiem sznura i usztywnień. Pan po lewej ma garnizonowa czapkę oficerską ze sznurem i pełnym usztywnieniem. I trzecia rzecz to buty pana po lewej. Jeżeli dobrze widze są to buty do jazdy konnej a na nich ostrogi. Przy czym raczej nosi je dla szpanu (typowe dla oficerów niemieckich, zwłaszcza z "dobrych domów"). Ostrogi wyraźnie bardzo krótkie i nie ostre czyli nie użytkowe, więc tylko dla szpanu. Myślę że jego obuwie nie ma nic wspólnego ze służbą w jednostce kawalerii czy taborach.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.