Pijcie i grajcie - zabawy wojaków

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
349 / 429
<
>
Gdzieś kiedyś zrobine zdjęcie ot tak na pamiątkę.
Data dodania: 15 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 243 razy od 15 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
15 maja 2020
Jurgen jak zawsze niezawodny. Dziękuję pięknie
Kustosz
15 maja 2020
Pan w mundurze to (rzeczony dzisiaj w dyskusji z Poprawiaczem) unteroffizier, który był najniższym stopniem podoficerskim w armii niemieckiej i analogicznie do stopnia był odpowiednikiem naszego plutonowego. Ciekawostka natomiast jest pan który jest pojony z butelki. Ma on na szyi coś co nasi pra,pra,pra, pradziadowie nazwaliby kutasem. Jest to temblak do bagnetu. Taka ozdoba ze splecionego sznurka której części mogły mieć różne kolory (każda część węzłą ma swoją włąsną nazwę). Po kolorach (istniał specjalny kod) można było rozpoznać w jakiej jednosctce właściciel służy, w której kompanii , którego batalionu i jakiego pułku. Mam ten kod w książce, podchodziłem do niego wielokrotnie i gówno z tego rozumiem. Zamieszczam zdjęcie pogladowe, po chamsku zajumane z internetu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.