Guzik pruski urzędniczy

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 16
<
>
Pruski guzik urzędniczy wzór 1889

Sygnatura: A & S  HOCHFEINE QULITAT

Średnica: 23mm

Awers przedstawia orła w koronie zamkniętej, z monogramem RW II na piersi (Rex Wilhelm II), którego umieszczono na tarczy herbowej z koroną zamkniętą, na obrzeżu guzika występuje pojedynczy, wypukły rant.

Producent: Firma F. W. Assmann & Söhne, założona w 1826 roku przez Friedricha Wilhelma Assmanna w miejscowości Lüdenscheid.

Guzik należał do urzędnika Królestwa Prus, najprawdopodobniej szczebla państwowego lub urzędnika służb państwowych i pochodzi z lat 1889-1918(?).źródło: http://www.buttonarium.eu/kolekcja/guzik/5326
Data dodania: 16 maja 2020
Datowanie przedmiotu: 1889
Miejsce pochodzenia: Prusy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 102 razy od 16 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.