Niemcy - Fotografie z albumu - Może naprawię

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
353 / 429
<
>
Fotografie z albumu, często wymiar foto to 45mm x 40mm, czasem pdpisane w większości niestety brak jakiejkolwiek informacji gdzie i kiedy zrobione.

Na zdjęciach - żołnierz prawdopodobnie próbujacy naprawić samochód.Nie propaguje żadnej ideologi w swoich zbiorach.
Data dodania: 17 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 239 razy od 17 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
17 maja 2020
Pan gefreiter może być jakimś funkcyjnym skoro nosi broń krótką... Prawdą jest że w  Wehrmachcie (Heer i Luftwaffe), broń krótką (w korpusie szeregowych) nosili także żołnierze którzy etatowo posiadali broń przy pomocy której nie mogliby sie bronić w walce na małe dystane -strzelcy MG, strzelcy rusznic p.panc. a w późniejszym okresie  etatowi (!) strzelcy panzerschrecków choć ci ostatni, w końcowych miesiącach wojny, w zasadzie już nie byli etatowi i regulamin się mocno rozjechał z rzeczywistościa. Tutaj jednak trudno stwierdzić kim pan jest że zasłużył na taką broń. Fajne fotki.
Kustosz
17 maja 2020
Zima, a właściwie brak odpowiedniego sprzętu i właściwych mundurów był koszmarem żołnierzy Wehrmachtu w Rosji. Gdyby nie pamiętniki z tego okresu to ciężko byłoby nawet sobie wyobrazić przez co musieli przechodzić żołnierze...
17 maja 2020
Rosja prawdopodobnie zima 1942r.Rozpalone ognisko pod silnikiem w celu jego rozgrzania.Widać,że skutek jest mizerny,bo żołnierz podchodzi do tematu z palnikiem.Gratuluję.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.