Niemcy - Fotografie z albumu - Ku pamięci

Duże zdjęcie Niemcy - Fotografie z albumu - Ku pamięci
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
357 / 429
<
>
Fotografie z albumu, często wymiar foto to 45mm x 40mm, czasem pdpisane w większości niestety brak jakiejkolwiek informacji gdzie i kiedy zrobione.
Na zdjęciu być może koledzy.
                        Nie propaguje żadnej ideologi w swoich zbiorach.
Data dodania: 18 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 250 razy od 18 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
4 czerwca 2020
Cieszę się że przypomniałeś właśnie mi ta fotkę. Tak się składa że dotarławłaśnie do mnie nowa książka i już Ci melduję że szewron na rękawie to oznaka (stara jeszcze z czasów Republiki Waimarskiej) strzelca wyborowego. Pojedyńczy, krótki pasek nad nia oznacza klasę kwalifikacji strzelca. Mozliwe były trzy klasy oznaczane kolejno ilościa pasków nad szewronem. Oznaczenie to zniesiono w pierwszych miesiącach wojny. Obowiązywało we wszystkich rodzajach broni Wehrmachtu W tym przypadku więc datowałbym:  kwiecień 1938- listopad 1939. To naprawdę bardzo wąski margines.
Kustosz
4 czerwca 2020
Niby Niemcy tacy dokładni, a tu u podoficera i to na szkółce brak lub niezapięty guzik. Gratuluję zdjęcia. 
4 czerwca 2020
Tak to prawda, często są motywacją do szperania, szukania i docierania do różnych nowych zródeł informacji.
Kustosz
24 maja 2020
Rzeczy które zaskakują są najlepsze. Z reguły (choć nie zawsze) prowadzą do poszerzenia wiedzy.
23 maja 2020
Fajnie że czasem coś Cię zaskoczy, a ja dowiaduję się czegoś nowego.
Kustosz
18 maja 2020 , edytowany: 19 maja 2020
Cuda dziwy... Wygląda na to że po lewej znów chyba mamy do czyneinia z bluza austryjacką. Choć zastanawia mnie ten kołnierz który ani trochę nie jest ciemniejszy. Generalnie- po lewej oficer i z nim raczej wszystko jest OK, natomiast z podoficerem po prawej niewiele jest OK. Po pierwsze, bryczesy u podoficera, raczej nie jest to normalne, dalej- dziwny szewron na rękawie który nijak do niczego nie pasuje. Noszono podobne ale nie w takim układzie. Jedyne co ma sens (a co przy okazji może tłumaczyć i bryczesy i buty oficerskie) to te dwa paski na rękawie. Prawdopodobnie takie same ma na drugim. Oznacza to szefa kompanii. Szewrony tłumaczę jakąś pozostałością z armii austryjackiej. Tak więc zdjęcie z uwagi na mundury, bardzo ciekawe.


P.S. Pozwoliłem sobie zasięgnąć opini kolegi i zgadza się ze mną plus sugestia (która i mi przyszła do głowy ale nie chciałem pisać bez konsultacji) - podoficer może być na szkole oficerskiej. Stąd bryczesy, oficerki i dziwny szewron który mogł być w tradycji armii ustryjackiej. 
18 maja 2020
Kolego Jurgen jeśli można to poproszę o prezentację tych wojaków.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.