Dumny- dostał blachę... w Muzeum Jurgen w MyViMu.com

Dumny- dostał blachę...

Duże zdjęcie Dumny- dostał blachę...
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 10
<
>
Unteroffizier z Luftwaffe udekorowany właśnie Krzyżem Żelaznym drugiej klasy. Krzyża tej klasy nie noszono a jedynie baretkę (wstążkę) przeplecioną przez drugią (od góry) dziurkę od guzika bluzy mundurowej. Był zwyczaj że odznaczenie noszono przypięte do w/w baretki- wstążki w dniu nadania (jedynie), Z racji specyfiki fliegerblouse, nie było to możliwe więc pan ma przypięte odznaczenie wprost do munduru (szpilką lub agrafką. Poza tym, pan nosi na lewym rękawie naszywkę- wykwalifikowanego podoficera łącznościowca. Zdjęcie wykonano w pobliżu jakiejś radiostacji (prawdopodobnie na pojeździe) o czym świadczą dwie rzeczy: po prawej stronie zdjęcia, wyraźnie widoczny maszt antenowy złożony z sekcji a do tego na drzewie widoczny baner wskazujący na obecność radiostacji. Niemcy wprowadzili system banerów informujących gdzie w danym momencie znajduje się dostępna jakakolwiek radiostacja. Były to czerwone kawałki materiału zbliżone kształtem do kwadratu z biała literą "F" (jak funk) lub piorunem (jak w tym przypadku). Poza tym na drzewie strzałka kierująca do Lekkiej Baterii Przeciwlotniczej Luftwaffe (2cm), coś co przypomina podwójna literę "B" jest prawdopodobnie znakiem identyfikacyjnym w/w jednostki (godło).
Data dodania: 19 maja, 10:40
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 109 razy od 19 maja, 10:40
Reklama
Dodaj komentarz
21 maja, 19:27
Dzięki Naprawiacz!
Kustosz
21 maja, 18:11
Super opis i zdjęcie.Gratuluję.
19 maja, 21:40
Mowiac szczerze, widzialem sporo zdjec wykonanych po dekoracji, znaczna ich czesc byla wykonana w zimie i nigdy nie widzialem zeby zolnierz dekorowany byl w plaszczu lub jakiejkolwiek zimowej kurtce. Mysle ze w tej kwestii obowiazywal jakis regulamin, tym bardziej ze na plaszczu nie noszono odznaczen i baretek wiec trudno przypinac kwiatek do kozucha. Widzialem tylko raz zdjecie udekorowanego zolnierza ktory mial na glowie czapke zimowa ale to byl SSman i do tego nie niemiec...
Kustosz
19 maja, 17:24 , edytowany: 19 maja, 17:26
Bardzo ciekawe zdjęcie. Zastanawiające jedynie czemu pomimo zimowej aury na głowie ma furażerkę, brak mu rękawiczek i ogólnie ciepłego umundurowania... może to wskazywać na zimę 1940 za zachodzie, lub (co gorsze dla niego) zimę 1941na wschodzie... gdzie te braki były największe. Gratuluję zdjęcia i fajnego opisu
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.