Telefonista z Fall.-Panz.gren.-Div. 2. "H.G."

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
17 / 72
<
>
Telefonista z Fallschirm-Panzergrenadier-Division 2. "Hermann Göring"- Prusy Wschodnie, jesień 1944.

Telefonista umundurowany w zasadzie tak samo jak żołnierze dywizji polowych Luftwaffe, jedyną różnicę stanowi ogólnowojskowa kórtka maskujaca, mniej powszechnego wzoru (z kapturem). Na kołnierzu białe patki Dywizji "Hermann Göring". Na nogach brązowa wersja trzewikow z opinaczami feldblau. Uzbrojony w zdobyczny PPSz41, do pasa przytroczona ladownica z zapasowym magazynkiem do niego. Na glowie helm M42 w kolorze feldblau z kalkomaniami Luftwaffe. Na plecach bęben do układania kabla telefonicznego VII Feldkabelbau na którym nominalnie znajdowalo sie okolo 300 metrow kabla, przez lewe ramię przewieszony telefon polowy Feldfernsprecher33. Poza sprzętem specjalistycznym oraz bronią nie posiada żadnego dodatkowego oprządzenia.

Fallschirm-Panzergrenadier-Division 2. "Hermann Göring" Dywizja Fallschirm-Panzergrenadier-Division 2. "Hermann Göring", czyli (mniej wiecej) Spadochronowa Dywizja Grenadierow Pancernych, czesto mylona z Fallschirm-PanzerDivision 1. "Hermann Göring" (czyli Dywizja Pancerno- Spadochronowa). Ta druga, powstala wczesniej a zadania grenadierow wypłlniały w niej pułlki spadochronowe. Dywizja grenadierów powstala później i formalnie wraz z pancerną tworzyla Korpus "Hermann Göring" który fizycznie nigdy nie walczył jako całość. W dywizji grenadierów, oprócz pulków spadochronowych, byl takze batalion fizylierów choć napewno wartśscią (siła ognia) nie dorownywal odpowiednikom sowieckim (była to formacja stricte rowerowa). W dywizji tej, pułki spadochronowe w zasadzie byly nimi już tylko z nazwy. Spora część grenadierów/ spadochroniarzy, była umundurowana tak samo jak żolnierze dywizji polowych LW lub nosili mieszanki mundurów ogólnowojskowych, spadochroniarskich i dywizji polowych.

Skład bojowy Fallschirm-Panzergrenadier-Division 2. "Hermann Göring":
Fallschirm-Panzergrenadier-Regiment 3 "Hermann Göring"
Fallschirm-Panzergrenadier-Regiment 4 "Hermann Göring"
Fallschirm-Panzer-Aufklärungs-Abteilung 2 "Hermann Göring"
Fallschirm-Panzer-Füsilier-Bataillon 2 "Hermann Göring"
Fallschirm-Panzer-Artillerie-Regiment 2 "Hermann Göring"
Fallschirm-Sturmgeschütz-Abteilung "Hermann Göring"
Fallschirm-Panzer-Pionier-Bataillon 2 "Hermann Göring"
Fallschirm-Panzer-Nachrichten-Abteilung 2 "Hermann Göring"
Fallschirm-Panzer-Feldersatz-Bataillon 2 "Hermann Göring" 

Skala 1/6. Sylwetka wykonana z elemetów wyprodukowanych przez Dragon Models Ltd., Dragon in Dreams i wykonanych własnoręcznie.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 291 razy od 19 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
26 marca
To rasowy kitbash, wszystko niemal było kupowane osobno. Fantem wyjściowym (jeżeli dobrze pamiętam, bo to już ładnych parę lat) była kurtka maskująca od wczesnej figury dragona "Milo" i mundur słuzbowy Luftwaffe który miałem w zapasie z wcześniejszych zakupów. Telefon i bęben z noszakiem to napewno Dragon in Dreams, pepesza to jakiś markowy produkt z azji, niestety nie pamiętam teraz wytwórcy. Ale wykonanie jest perfekcyjne.Ruchome suwadło zamka, można odpiąć magazynek i "złamać" broń jak do rozbiórki. 
26 marca
Zacny. Z jakich zestawów złożony?
Kustosz
20 maja 2020
Nie ma problemu ! Już sobie okulary przecieram i czekam ;-))
Pozdro !
Kustosz
20 maja 2020
Dzięki Ciufa. Jakby awansem napisałem jak realizowałem te fotki. Ale zwyczajnie nawiązałem do tego co napsał Teddy. Twój koment wyskoczył mi w momencie opublikowania mojej odpowiedzi. Powoli myślę o tym aby znów zrobić sesję wybranych figur na tle zdjęć archiwalnych. Jeżeli do tego dojdzie, będę uzupełniał w galeriach eksponatów.
Pozdrawiam.
Kustosz
20 maja 2020
Nie, spoko, każda krytyka czy podpowiedź (jeżeli nie jest wyszydzaniem bo to chyba nasza cecha narodowa) jest mile widziana. Może z czasem jeszcze pobrudzę tego i owego to wtedy przymatowię tą kolbę. Prawda jest taka że mi się z czasem koncepcje zmieniają nawet w temacie figur istniejących już od lat. Więc roboty mam zaplanowane na rok do przodu. :)  Co do zdjęć z epoki w tle- był taki pomysł tylko zstanawiałem się nad realizacją bo to wymagało druku wielkoformatowego. Do tego dochodziły koszta takiego druku a lepiej było nie poprzestać na jednym zdjęciu aż przyszedł mi do głowy pomysł. Mam około 3000 zdjęć archiwalnych w moich zbiorach cyfrowych... Później była tylko kwestia rzucenia tego na telewizor i rozwiązania kilku problemów technicznych związanych z wykonaniem fotki (zlikwidowanie blinków na ekranie telewizora przy jednoczesnym utrzymaniu wystarczającego oświetlenia). A efekt właśnie widać.
Kustosz
20 maja 2020
Pięknie wkomponowałeś gościa w ostatnie zdjęcie ! Gratuluję !
Kustosz
20 maja 2020
Fajny pomysł z figurkami wkomponowanymi w czarno-białe zdjęcia z epoki.
A sama postać, jak zawsze świetna. Jakby jeszcze drewno tej pepeszy tak nie lśniło... (tak, wiem, że marudzę :-)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.