OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
51 / 51
<
>
Model ADV-1 stanowił podstawę floty lekkich samochodów dostawczych Renault o ładowności od 500 kg. Premiera samochodu osobowego Celtaquatre na którym bazował ADV-1 w 1934 roku zbiegła się dokładnie z wprowadzeniem Citroëna Traction, jego konkurenta. Chociaż konkurencyjny model Citroena o oznaczeniu 7 CV miał znacznie bardziej rewolucyjny design, Renault odniósł wielki sukces ze względu na swoją solidność. Biorąc pod uwagę, że rynek zwykle preferował niezawodność i solidność od estetyki, w swojej konstrukcji Renault bardziej zwracał uwagę na potrzeby handlowców. Renault ADV-1 był budowany w kilku wersjach nadwozia – pick-up, blaszany furgon czy prezentowany tutaj ambulans.
Data dodania: 20 maja 2020
Datowanie przedmiotu: 1936 - 1938
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 95 razy od 20 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.