Generalmajor Eugen Meindl- "Meindl Division"

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
18 / 72
<
>
Generalmajor Eugen Meindl, dowódca "Meindl Division"- Staraja Rusa (Старая Руса), wiosna/ lato 1942.

Tym razem mało zdjęć ale będzie trochę więcej opisu z kilku wzgledów. Przechodzimy powoli do tej części figur które przedstawiają dział historii Luftwaffe którym jestem najbardziej zainteresowany. O ile decyzyjnie Meindl nie miał nic do czynienia w kwestii Dywizji Polowych to był niejako dobrym duchem, żeby nie powiedzieć- fizycznym ojcem tej formacji. Gdy zimą, na początku 1942 roku, przybył wraz ze swym sztabem na front wschodni, jego charyzma oraz wyprzedzająca go reputacja sprawiła iż organizaowanie z kilku pułków polowych Luftwaffe nowej dywizji zakonczyło się sukcesem. Dywizja co prawda nigdy nie walczyła jako całość ale udowodniła iz żołnierz Luftwaffe jako zwykły piechociarz nie jest niewartościowy. Sam Meindl był żołnierzem z krwi i kości. Kombatant I Wojny Światowej, wysoko nagradzany, po wojnie pozostał w słuzbie ostatecznie przed wybuchem drugiej doczekał się stanowiska dowódcy pułku artylerii górskiej. Uczestniczył w kolejnym konflikcie od samego początku. W 1940 przeniesiony do wojsk powetrznodesantowych. Za udział w ataku na Kretę otrzymał Krzyż Rycerski Żelaznego Krzyża. Do końca wojny pełnił różne funkcje na stanowiskach dowódczych i sztabowych. Nigdy nie był sądzony za zbrodnie wojenne ani nie zostały mu nigdy postawione zarzuty takowych.

Był znany z bardzo ekscentrycznego sposobu ubierania się i traktowania dość oględnie regulaminu mundurowego.Figura przedstawia go w najbardziej egzotycznej mieszance mundurowej w jakiej się pokazywał. Czapka Bergemutze wojsk górskich(niestey tutaj błędna, ze zbyt krótkim daszkiem, będzie w przyszłości zmieniona) z obszyciami Luftwaffe ale z przypięta z boku szarotką Gebirgsjager, urozmaicona sznurem od czapki generalskiej. Tropikalna bluza Heer, z naszytymi patkami generalskimi Luftwaffe ale bez jakiegokolwiek orła  na piersi, spodnie mundurowe Luftwaffe oraz buty górskie. Skala 1/6. Figura to "pudełkowiec" firmy Dragon Models Ltd. z dodanym przeze mnie, wykonanym własnoręcznie sznurem generalskim na czapkę (czapka, jak pisałem, będzie zmieniona na poprawniejszą)
Data dodania: 21 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 300 razy od 21 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
24 maja 2020
Wymiana zdjęć po zmainie czapki na poprawną.
Kustosz
22 maja 2020
Dzięki. Co to zajebistości... Jeszcze trochę brakuje, ale będę dążył do tego za jakiś czas.

P.S. Właśnie przysiadłem i już czapka zmieniona. Miałem w zapasie jedną bergemutze. Kwestia nałożenia obszyć, przełożenia sznura i szarotki. Myślę że do następnego weekendu będą nowe fotki.
22 maja 2020
No i co tu pisać - jest zajebiście. Gratuluję
Kustosz
22 maja 2020
Dzieki wielkie.
Kustosz
22 maja 2020
Gratulacje - za postać i za opis!
Kustosz
22 maja 2020
Dzieki Ciufa. No w tym przypadku moj wklad byl niewielki (jezeli chodzi o prace). Wiekszy problem stanowilo zdobycie bo w tej chwili to juz poniekad bialy kruk kolekcjonerski. Tak czy siak, niedlugo sie zabiore za poprawki i pewnie wtedy wstawie nowe zdjecia.
Kustosz
21 maja 2020
Szczena opada ! Gratuluję ! Niestety można tylko raz punktować ;-((
Pozdrawiam !
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.