Unteroffizier z "Meindl Division"

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
20 / 72
<
>
Unteroffizier z "Meindl Division"- Wołkow (Волхов), wiosna 1942. 
Podoficer (plutonowy) ubrany w standardowy mundur Luftwaffe złożony z sukiennej bluzy fligerki (fliegerblouse) spodni wzór 35. Używane w Luftwaffe skórzane oporządzenie w kolorze brązowym, ładownica (tylko lewa) na magazynki do MP40 w którego jest uzbrojony, w kolorze feldblau. Na głowie hełm stalowy M40 w kolorze fledblau, bez kalkomanii. Na nogach gumowe wodery, ułatwiające prowadzenie działań w warunkach podmokłego terenu. Żołnierz nosi waffenfarbe w kolorze zielonym- jednostki polowe Luftwaffe. W prawej ręce tak zwana "Laska Wołkowska". Była częstym elementem twórczości okopowej używanym przez żołnierzy na odcinku frontu Leningradzkiego (tak zwanym "Worku Wołkowskim") oraz później jako pamiątka z tego okresu.

Skala 1/6. Sylwetka powstała w oparciu o produkty firmy Dragon Models Ltd, oraz własnoręcznie wykonane.
 
Data dodania: 23 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 168 razy od 23 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.