Niemcy - Fotografie z albumu - Na pamiątkę

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
362 / 429
<
>
Fotografie z albumu, często wymiar foto to 45mm x 40mm, czasem pdpisane w większości niestety brak jakiejkolwiek informacji gdzie i kiedy zrobione.
Na pamiątkę.
                        Nie propaguje żadnej ideologi w swoich zbiorach.
Data dodania: 24 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 213 razy od 24 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
25 maja 2020
Dziękuję za opis
Kustosz
24 maja 2020
Swietna fotka, gratuluję. 
Mamy Panów w mundurach M36, pan z lewej nie ma naramienników i patek na kołnierzu (ciekawostka). Panowie, maja nietypowo założone puszki z maską pgaz. Generalnie, na piersi były noszone przez motocyklistów, czasami cyklistów i wydaje mi się że kawalerię i woźniców w taborach (co do kawalerii nie jestem pewien), jednak noszono je w pozycji horyzontalnej a nie wertykalnej jak na zdjęciach. Zastanawia mnie fakt skórzanego oporządzenia które wyraźnie nie jest czernione. Szelki, lub coś co wygląda jak szelki, napewno nie są wzoru jaki został wprowadzony w Heer w 1939. I tutaj pytanie do osób znających się na oporządzeniu armii niemieckiej z okresu I Wojny Światowej, bo bardzo mocno mi to pachnie właśnie tymi rzeczami. Poza tym u pana drugiego od prawej wyraźnie widać że coś majaczy na jego plecach więc podejrzewam że tak naprawdę nie są to szelki bojowe a szelki od plecaków. Hełmy M36 z kalkomaniami.
24 maja 2020
Widać,że sorty świeżutkie,nawet ładownice nie były używane.Na szybko 1934-35.Gratuluję.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.