Sekcja MG z 16.Feld Division (L)- Normandia 1944.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
21 / 71
<
>
Sekcja MG (karabinu maszynowego MG15) z Jäger-Regiment 32.(L) należącego do 16. Feld Division (L). 

Żołnierze ubrani w standardowe mundury Luftwaffe. Jednak po oporządzeniu można już dostrzec pierwsze skutki braków w zaopatrzeniu. U Gefreitera widoczny brązowy pas przerobiony z jakiegoś innego (widoczne dziurki na bolec klamry). Posiada też czarną a nie brązową łądownicę na łódkowaną amunicję. Stzrelec MG zamiast szelek ma założony pasek od chlebaka który podtrzymuje jego oporządzenie. Gefreiter i strzelec mają kurtki maskujące szyte specjalnie dla jednostek lądowych Luftwaffe (strzelec- splittertarn B a gefreiter- sumpfmustertarn). Pierwotnie miały być wykorzystywane kurtki spadochroniarskie ale te były zbyt drogie w produkcji i pochłaniały zbyt dużo cennych materiałów. Ostatecznie stworzono prostszą wersję. Kurtki są w kamuflażu Splittertarn muster 41(L) czasmi nazywany Splittertarn B, był używany tylko przez Luftwaffe. Z materiału z tym wzorem szyto kurtki spadochrniarskie, kurtki dla jednostek polowych, pokrowce na hełmy spadochroniarskie i bandoliery dla spadochroniarzy. W luftwaffe uzywano standardowych zeltbahn z wzorem Splittertarnmuster. Oba wzory były do siebie dość podobne, różnica polegała na tym iż plamy we wzorze Luftwaffe były mniejsze i gęstsze. Wzór wyglądał jakby był bardziej skompresowany. Na zdjęciach figur bardzo dobrze widać różnice wzorów (pomiędzy kurtkami a zeltbahn zarzuconą jako peleryna przez amunicyjnego.

Skala 1/6. Sylwetki powstały: stzrelec MG i amunicyjny - poprzez przeróbki zestawów oryginalnych zaś gefreiter złożony z detali. Wszystko wyprodukowane przez Dragon Models Ltd.
Data dodania: 24 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 248 razy od 24 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
6 września 2020
Wymiana części zdjęć po zmianie kurtki gefreitera i idei prezentacji grupy. Dostosowanie opisu do zmian.
Kustosz
25 maja 2020
ja zdążyłem zobaczyć ;-) zapowiada się nieźle... czekam z niecierpliwością
25 maja 2020
W ciągu najbliższych dni planuję sesję zdjęciową w plenerze projektu który istnieje już od jakichś trzech miesięcy. Jednak jest to projekt dotyczący Heer więc jeszcze będzie musiał chwilkę poczekać na swoja kolej w prezentacji. Za to już niedługo osławiony 2cm Flak 38...   Jednak uchylę rabka tajemnicy zdjęciem z prezentacji przedpremierowej.

Kustosz
25 maja 2020
Powolutku wracasz do pleneru ! Czekamy ! Gratuluję !
25 maja 2020
Jeszcze raz dziękuje Panowie.
Kustosz
25 maja 2020
Dech mi zaparło w piersiach... rewelacja. Mundury, dopracowane szczegóły, "żywa scenka"... po prostu wielkie brawa! pozdrawiam
25 maja 2020
Dzięki Tedy. Jeszcze wczoraj na szybkiego robiłem zdjęcia pojedyńczych sylwetek bo były tylko grupowe.
Kustosz
25 maja 2020
Bardzo wyrazista scenka rodzajowa i bardzo fachowy, a zarazem ciekawy opis. Gratulacje! Klasa, jak zawsze...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.