Niemcy - Fotografie z albumu - Na pamiątkę

Duże zdjęcie Niemcy - Fotografie z albumu - Na pamiątkę
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
363 / 429
<
>
Fotografie z albumu, często wymiar foto to 45mm x 40mm, czasem podpisane w większości niestety brak jakiejkolwiek informacji gdzie i kiedy zrobione.
Zdjęcie z tych Na pamiątkę.
                        Nie propaguje żadnej ideologi w swoich zbiorach.
Data dodania: 25 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 196 razy od 25 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
2 czerwca 2020
Ale opis super - dzięki Jurgen
Kustosz
25 maja 2020
Tutaj nie będzie wiele. Po pierwsze datowanie- ja obstawiam 1938- 1941 i nie później. Furażerki pierwszego wzoru co przemawia za wczesnym okresem. Do tego wedeług wczesnego regulaminu małe szewrony nad kokarda na furażerkach w kolorze waffenfarbe. Co do rzeczonego waffenfarbe- może to kwestia światłocieni albo zabrudzeń (w co wątpie bo zdjęcie nie frontowe a wszystko wypucowane na błysk) ale pierwszi dwaj panowie (od lewej) maja białe, nastepni trzej wyraźnie ciemniejsze, a ostatni dwaj znów jasniejsze. Świadczy to o tym ze żołnierze moga być różnych formacji (biały- piechota choć może to być na przykład złoto-żółty lub żółty cytrynowy). Ciemniejsze kolory są w zasadzi nie do rozszyfrowania. Jedyny powód jaki mi przychodzi do głowy dlaczego panowie są tak samo umundurowani i są razem a z innych forrmacji to fakt że to zdjęcie z jakiejś szkoły- kursu (specjalistów raczej, nie podoficerskiej).

I zwrócę jeszcze uwagę na jedną bardzo ciekawą rzecz: broń ustawiona w kozły ma otwarte zamki.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.