107 Infanterie Division w Muzeum szanujmyhistorie w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
28 / 49
<
>
Niemieccy żołnierze. 31 stycznia 1916 roku. Na głowach mają czapki żołnierskie Feldmutze 1910. Ubrani w bluzy mundurowe Waffenrock (Feldrock) M07/10 wykonane z sukna, spodnie polowe M07/10, oraz skórzane buty (Marschstiefel M1866 w wersji czernionej i skórzane trzewiki). Posiadają skórzane pasy M15 z klamrą z koroną i mottem "Gott mit uns" (Bóg z nami). U jednego z mężczyzn widoczna wstążka od Krzyża Żelaznego. Żołnierze należą do 107 Dywizji Piechoty (52 Rezerwowy Pułk Piechoty-?).  Dywizja istniała a wlatach 1915-1919. Została więc stworzona już podczas trwania I Wojny Światowej. Początkowo użyto jej do walk na froncie wschodnim, gdzie starła się z Rosjanami pod Lwowem, Brześciem Litewskim oraz Pińskiem. Następnie przeniesiono ją na południe (kampania serbska). Do Rosji wróciła w styczniu 1916, gdzie pozostawała do listopada 1917. Wysłana na front zachodni, broni lini "Zygfryda", oraz bierze udział w bitwie pancernej pod Cambrai. W 1918 uczestniczy w wiosennej ofensywie walcząc w bitwie nad Sommą.Więcej w temacie dywizji: https://en.wikipedia.org/wiki/107th_Infantry_Division_(German_Empire)

oraz http://genwiki.genealogy.net/107._Infanterie-Division_(WK1)

 
Data dodania: 28 maja, 14:38
Datowanie przedmiotu: 1916
Miejsce pochodzenia: Prusy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: Naprawiacz Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 117 razy od 28 maja, 14:38
Reklama
Dodaj komentarz
29 maja, 13:41
Zresztą to Feldpost. Ja na jego miejscu wolałbym wysłać zdjecie do rodziny z miejca gdzie stacjonuje, a nie z domu z rodzinnych stron :)
29 maja, 13:36
dziękuje Panowie. Co do miejsca wykonania fotografii, to być może masz rację. Ja jednak obstawiam, że zdjęcie wykonano gdzieś na froncie wschodnim. W styczniu 1916 jednostka wrociła właśnie tam i wydaje mi się, że tak napisane jest na odwrocie (ostatnie zdjęcie). Wprawdzie pismo "jak kura pazurem" ale ... chyba miało być "Russland"
28 maja, 17:29
Fajna fotka i świetny opis. Dodam tylko, że Crossen/O to obecnie Krosno nad Odrą.
28 maja, 16:23
Jest jeszcze jeden szczegół.Zwróć uwagę na chatkę stojącą w tle.Typowa zabudowa poznańska z tamtego okresu.Żołnierze są raczej na urlopie w domu.Takie domy zachowały się jeszcze przy trasie Piła -Czarnków.Pozdrawiam.
28 maja, 16:15
A batalion II. Tez widac byli tam Polacy 
28 maja, 16:13
Dziękuje. Tak, prawdopodobnie masz racje. Kupiłem zestaw zdjęć z których wynika ze służył tam Polak  o nazwisku „Nawrot”. Miał 3 lub 4 braci w podobnym wieku i oni tez służyli w pruskiej armii. Jeden z nich na pewno w orkiestrze wojskowej. Na czasie pokaże coś z tego zestawu 
28 maja, 16:09
Tam jest raczej dwójka czyli  2 Batalion zapasowy Res.-Inf.-Rgt. Nr 52 utworzony w Krossen/O
28 maja, 16:04
Nie widzę całości pieczątki,ale wygląda na to,że jest  tam cyfra 1 na początku.Wychodzi wtedy,że jest to 1 Bataillon Reserve Inf.-Rgt. Nr.52 utworzony w Poznaniu 06 września 1914r.,czyli stan osobowy utworzony został z Polaków.Gratuluję!
28 maja, 15:14
Fajna fotka, porządny opis. Gratuluję.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.