CENTRUM OPERACJI POWIETRZNYCH - DKP

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
30 / 36
<
>
Odznaka pamiątkowa ma kształt stylizowanej tarczy rycerskiej. W lewym górnym rogu, w tzw. polu obserwacyjnym tarczy, znajduje się fragment czerwonego kwadratu z białą obwódką, na którym umieszczony jest napis „COP DKP” – skrót nazwy jednostki wojskowej. Wewnątrz tarczy na tle stylizowanej niebiesko– szarej szachownicy, umieszczone są: wizerunek samolotu myśliwskiego, wyrzutni rakiet przeciwlotniczych i podstawy czasu wskaźnika radiolokacyjnego – symbolizujące najważniejsze rodzaje wojsk i najbardziej charakterystyczny sprzęt bojowy będący na wyposażeniu Sił Powietrznych, których pracą bojową kieruje COP-DKP. Tarcza umieszczona jest na wieńcu z liści dębowych barwy srebrzystej. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 177/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 maja 2014 r.
wymiary : 45x43 mm
wykonanie : Piotr Olek
Data dodania: 29 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 249 razy od 29 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.