2cm Flak38 z II batalionu Flak Regiment 5.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
27 / 72
<
>
2cm Flak38 z II batalionu Flak Regiment 5.- Włochy, lato 1944.
Pomimo iż istniał stanowczy zakaz mieszania sortów tropikalnych z kontynentalnymi, przepis ten we Włoszech był notorycznie łamany. Noszono wszystko to co było wygodne i było pod ręką. Obsługa działka przedstawia doskonale tą "wolną amerykankę' w kwestii mundurowej. Celowniczy działka i amunicyjny noszą wczesne, przedwojenne bluzy Luftwaffe (czterokieszeniowe) a do tego tropikalne spodnie dla Luftwaffe (z chrakterystyczną kieszenią na mapę na lewej nogawce). Celowniczy nosi skórzany pas zaś amunicyjny szelki i pas parciane (tropikalne) ale chlebak w kolorze feldblau. Żabka do bagnetu i ładownice skórzane czernione w wersji Heer. Celowniczy na głowie ma hełm M42 w malowaniu tropikalnym zas amunicyjny tropikalną furażerkę.
Oficer kierujący ogniem ubrany w spodnie tropikalne Luftwaffe, tropikalną koszulę i oficerską czapke w wersji tropikalnej oraz maskująca kurtkę dla jednostek lądowych Luftwaffe.
Dalmierzysta ubrany w tropikalne spodnie i koszulę Luftwaffe, hełm M42 w malowaniu kontynentalnym. Całość oporządzenia- włącznie z puszką na maskę, żabką i chlebakiem w wersji tropikalnej.

Skala 1/6. Model działka złożony i pomalowany z zestawu 75004 firmy Dragon Models Ltd. oraz waloryzowany scratchem. Figury złozone z detali wyprodukowanych przez Dragon Models Ltd. Lekki weatering materiałami Tamiya.

 
Data dodania: 30 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 257 razy od 30 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
31 maja 2020
Dzięki Teddy, coś tam jeszcze zoztało w zanadrzu... :)
Kustosz
31 maja 2020
Zostało, zostało! 
Czekamy na kolejne :-)
Kustosz
31 maja 2020
Jeszcze raz dziękuję. Cieszę się że coś zostało w pamieci i mam nadzieję że nowości również nie rozczarują.
Kustosz
31 maja 2020
Super ta ekspozycja. Miałem ją w pamięci, więc fajnie ją znów widzieć. Gratuluje i pozdrawiam
Kustosz
31 maja 2020
Bo ostatnio dziwne rzeczy dzieją się na tablicy z nowymi eksponatami. Siedziałem cicho tak długo jak dotyczyło to moich zbiorów ale już teraz widzę że znikają nowości innych kolekcjonerów a wskakują wyżej te które były wystawione dużo wcześniej. Nie wiem o co chodzi ale ostatecznie chyba zgłoszę błąd do administracji. Dziękuję. Za jakiś czas będą jeszcze dwie prezentacje w plenerze, tym bardziej że właśnie wczoraj zrealizowałem tą obiecaną zaległą. Ale to jak dojdziemy do wojsk Lądowych, mniej więcej za tydzień.

Pozdrawiam
31 maja 2020
I taka ekspozycja w plenerze to jest coś, dziwnym trafem nie zauważyłem. Super! :) 
Kustosz
30 maja 2020
Dziękuję Panowie. Postaram się zachować spokój pamietajac z pokorą że widziałem lepsze cuda w tej skali. Jednak z umiarem przyjmuję pochwaly. 
Napewno przydałoby się kilka fantów takich jak skrzynka na dalmierz i pojemnik z magazynkami czy nawet wózek do działka. Ale z drugiej strony dobre i to co jest. Wprawne oko wypatrzy łuski od wystrzelonej amunicji (ze zbitymi spłonkami), jeden pusty magazynek na ziemi i jeden na podajniku. Ten podpięty i na podajniku są z amunicją jak ten u ładowniczego.
30 maja 2020
Gratuluję - jest super.
30 maja 2020
Amunicyjny super wygląda z tym magazynkiem,jeszcze skrzyneczka by sie przydała
Brawo 
Kustosz
30 maja 2020
Ale wypas ! Teraz moje oko się raduje !!!
Gratuluję i pozdrawiam !
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.