Niemcy - Fotografie z albumu - Na pamiątkę

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
370 / 429
<
>
Fotografie z albumu, często wymiar foto to 45mm x 40mm, czasem podpisane w większości niestety brak jakiejkolwiek informacji gdzie i kiedy zrobione.

Zdjęcie z tych ,,Na pamiątkę''

                        Nie propaguje żadnej ideologi w swoich zbiorach.
Data dodania: 31 maja 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 270 razy od 31 maja 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
3 czerwca 2020
Mam co do tego pewne wątpliwości. Volksturm powołano pod koniec września 1944 a oficjalnie rozpoczeto formowanie jednostek w październiku 1944 roku a Niemców we Francji już wtedy w zasadzie nie było. Poza tym pierwsze jednostki powstawały tam gdzie istniało bezpośrednie niebezpieczeństwo wkroczenia wroga na tereny należące do III Rzeszy sprzed 1.09.1939. a w tym czasie to dotyczyło tylko frontu wschodniego (Prusy Wschodnie) a niewiele się miało do frontu zachodniego. Mało tego, w ciągu ostatnich dni trafiłem na kilka kolejnych zdjęć żołnierzy Heer gdzie na wczesnej oraz późnej wersji furażerki M38 brak orła narodowego. Myślę że może to być jednak żołnierz Heer a datowałbym zgodnie z inwazją na Francję czyli 1940- 1943. Płaszcz jak pisałem to póżniejsza wersja (bez ciemnozielonego kołnierza) ale też nie jest to wersja z kapturem która weszła bodaj w 1943 (wersja przejściowa produkowana pomiedzy 1940 a 1942). 
3 czerwca 2020
Taka nietypowa mieszanka różnych wzorów umundurowania może sugerować żołnierza Volkssturmu
2 czerwca 2020
Bywa że  trafiaja sie i zagadkowe zdjęcia - samo życie.
Kustosz
31 maja 2020
Cięzko cokolwiek na temat tego zdjęcia bo jest jakieś dziwne. Furażerka niby starszego wzoru ale jakby bez orła i szewronu z waffenfarbe. Płaszcz jakby późniejszej wersji, bez ciemnego kołnierza, naramienniki też w kolorze feldgrau. Dziwne to wszystko... Jest za to jeden pewnik- na wagonie jest skrót SNCF, czyli wagon należy do kolei francuskich. Zdjęcie w mojej bardzo nieśmiałej ocenie wykonano w 1940-1941, zołnierz należy do sił okupacyjnych i ma na sobie mieszankę mundurową z okresu zmian w tej kwestii. Przyjmuję jeszcze jedną teorię- może to być żołnierz (z okresu zaciągu) Legionu Franzuskiego. To by tłumaczyło niemieckie umundurowanie ale brak orła na czapce.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.