Mała figurka przedstawiająca czołg. Przypomina pionek (jest możliwość postawienia). Pierwotnie miałem wrażenie, że jest to coś z serii WHW. Być może coś do ustawiania na mapach sztabowych obrazujące jednostki pancerne. Za wszelkie merytoryczne sugestię będę wdzięczny. Teren obozu jenieckiego na Korzonku (opolskie).
Data dodania: 1 czerwca 2020
Datowanie przedmiotu: do 1945
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 349 razy od 1 czerwca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
2 czerwca 2020
Dziękuję za opinię. Też dopuszczam myśl, że to figurka dla dzieci. Jednak to nie jest wykonane z ołowiu (choć tak wygląda). Metal jest twardy. Figurka jest stosunkowo mała jak na zabawkę i podstawka jest dokładnie wykonana. 
Kustosz
2 czerwca 2020
To raczej na pewno nie WHW. Wygląda na typową figurkę z ołowiu, z początków XX wieku. Czołgi rzadko się widuje, głównie żołnierzyki, konie, armaty... Ta jest więc wyjątkowa i mnie się bardzo podoba :) gratuluje i pozdrawiam
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.