OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 8
<
>
Hełm stalowy wz.31. Kształt i test z magnesem wskazuje na hutę Ludwików, jednak nie mam co do tego pewności (może ktoś bardziej doświadczony się wypowie). Na powierzchni znajduje się niewiele oryginalnej farby. Sam dzwon hełmu jest w dość dobrym stanie i posiada tylko nieduże pęknięcia przy mocowaniu paska po lewej stronie i drobne wżery na samej górze czerepu.

 
Data dodania: 2 czerwca 2020
Datowanie przedmiotu: 1931 - 1939
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 208 razy od 2 czerwca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
3 czerwca 2020
Dołączam się do gratulacji Kolegów. Pozdrawiam. 
Kustosz
3 czerwca 2020
Ciężko rozróżnic te Huty. Na pierwszy rzut oka obstawiam, że to produkcja huty Silesia. Hełmy Huty Ludwików przyciśnięte na równej powierzchni dotykają podłoża tylnią krawędzią czerepu, natomiast z Huty Silesia odstają w tym miejscu od podłoża o około 4 mm.  
2 czerwca 2020
Piękny hełm Gratuluję
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.