Feldwebel (pilot) z Jagdgeschwader 2.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
30 / 72
<
>
Feldwebel (pilot) z Jagdgeschwader 2. ( I./JG 2) "Richthofen" - Évreux, wiosna 1944.Zasłużony podoficer personelu latającego (o czym świadczy naszywka na lewym mankiecie), należący do korpusu pilotów (odznaka pilota na lewej kieszeni) ubrany jest w mundur wyjściowy, składający sie z czterokieszeniowej bluzy, koszuli z krawatem, spodni, butów marszowych, pasa z klamrą Luftwaffe oraz czapki garnizonowej. Do jego wyróżnień należ między innymi: sznur strzelecki, EK I, baretka Alte Kämpfer. Nad prawym mankietem opaska honorowa z nazwą jednostki.Jagdgeschwader 2 "Richthofen"

We rześniu 1939 roku nie byla jeszcze w pełni sformowana i składała się tylko z Geschwaderstab i I. Gruppe. W czasie Kampanii Wrześniowej odpowiadała za obronę Berlina, choć czasowo była przeniesiona do Prus Wschodnich. Jesienią 1939 wysłana do Frankfurtu nad Menem jako jednostka obrony przestrzeni powietrznej. W 1940 sformowano II. i III. Gruppe. W Kampanii Francuskiej brała udział do czasu zatrzymania wojsk wlasnych w Dunkierce. W czasie Bitwy o Anglię stacjonowała w Cherbourg-Le Havre skąd brała udział w walkach powietrznych a po przegranej zabezpieczała północne wybrzeże Francji.

Jesienią 1941 sformowano 10. Jabo Staffel. W 1942 wykonywała powietrzne ubezpieczenie podczas operacji "Cerberus" W tym samym roku sformowano Staffel – 11. Höhenstaffe.l Brała udział w zwalczaniu desantu pod Dieppe. Jesienią 1942 –  II. Gruppe została przeniesiona na Sycylię, a następnie do Afryki gdzie walczyła do marca 1943 roku a w trym czasie 11. Staffel również została  wysłana na Sycylię a następnie przekazana do JG 53. W 1943 – 10. Staffel została wykorzystana do formowania SKG 10. Na początku i wiosną 1944 I. Gruppe bierze udział w walkach we Włoszech, ale w momencie rozpoczecia operacji"Overlord"pojawiła się w Normandii. W sierpniu tego samego roku została wycofana do Rzeszy. W styczeniu 1945 – JG 2 brała udział w Operacji "Bodenplatte" zaś w kwietniu 1945, wycofana z rejonu Hesji do Monachium gdzie jednostka została rozwiązana.Skala 1/6. Figura złozona w oparciu o detale wyprodukowane przez Dragon in Dreams oraz Dragon Models Ltd. Niektóre detale własnoręcznie przerobione w celu dostosowania do sylwetki.

Figura nie jest dokładną kopią podoficera ze zdjęcia ale jest nim bardzo mocno inspirowana.
Data dodania: 3 czerwca 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 175 razy od 3 czerwca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
3 czerwca 2020
Przekażę feldweblowi... :P 
3 czerwca 2020
Gratulacje - dla Feldwebela  [img]
Kustosz
3 czerwca 2020
Dzięki. Pozdrówka!
Kustosz
3 czerwca 2020
Na pocieszenie, większość kolekcjonerów ma te same dylematy... ;) gratuluję kolejnej figurki
Kustosz
3 czerwca 2020
Gdyby środki, możliwości i przestrzeń były nieograniczone to dopiero byłoby pole dla innspieracji...   :D   Pozdrawiam!
Kustosz
3 czerwca 2020
Twoje inspiracje są bardzo ispirujące ;-))  !
Gratuluję !!!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.