Święta w 78 pułku piechoty

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 13
<
>
Zdjęcie zostało wykonane w grudniu 1934 w Baranowiczach. Przedstawia żołnierzy 78 pułku piechoty. Szeregowi ubrani są w mundury wz.19 a podporucznik (czwarty od lewej w drugim rzędzie) ma na sobie nowszy mundur wz.27 oraz pas z koalicyjką. Na naramiennikach znajdują się u większości cyfry 78. Wszyscy poza pierwszym z prawej mają trzewiki wz.31 z owijaczami wz.19. Pierwszy z lewej ma wysokie buty podobne do tych używanych przez saperów. Poza podporucznikiem i kapralem (czwarty z prawej) wszyscy żołnierze to szeregowi. Są to prawdopodobnie żołnierze służby zasadniczej, których 78 pp szkolił od początku lat 30 aż do wojny w liczbie 1010 rocznie. Zdjęcie zostało wykonane prawdopodobnie w świetlicy jednostki. W tle widoczne są jeszcze widoczne dekoracje Bożonarodzeniowe. Z tyłu zdjęcia znajduje się data 31 XII 1934 oraz dopiska ,,Baranowicze'' .
Data dodania: 3 czerwca 2020
Datowanie przedmiotu: 1934
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 183 razy od 3 czerwca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.