Gefreiter z 1. Gebirgs-Division- Kaukaz 1942.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
35 / 72
<
>
Gefreiter z 1. Gebirgs-Division- Kaukaz 1942
Na nogach buty górskie -Bergschuhe – niskie trzewiki okute gwoździami na rantach buta oraz na podeszwie w wzór układający się w tzw. diament. Buty na wysokości łydek owinięte owijaczami - Knöchelwetzstreifen , zapobiegającymi wpadaniu śniegu bądź kamieni do środka buta . Żołnierz ubrany jest w dwuczęściowy anorak górski Gebirgsjager Windblouse M42 . Anorak posiadał dwustronny kamuflaż z jednej strony biały a drugiej szaro zielony bądź brązowawy zależności od wersji. Nakładano go na umundurowanie polowe które składało się ze standardowej bluzy polowej -Feldbluse oraz wzmacnianych spodni - Berghosen . Na głowie czapka górska - Bergmutze która podobnie jak odznaka szarotki umieszczonej po jej lewej stronie czy też w/w buty górskie stały się znakiem rozpoznawczym strzelców górskich. Żołnierz uzbrojony jest w standartowy karabin Mauser Kar. 98k , na fotografiach z epoki często spotkać tez można krótszy wariant tej broni Mauser G 33/40. Do standartowego pasa z klamrą - Koppel mit koppelschloss przytroczone 2 ładownice - Patronentasche für kar98k. Za pas wetknięty specjalistyczny sprzęt wspinaczkowy jakim jest młotek wspinaczkowy - Kletterhammer oraz haki wspinaczkowe -Mauerhaken oraz karabińczyki -Karabiner Stoke. Po prawej stronie pasa przytroczony jest chlebak - Brotbeutel M31 a do niego manierka górska o powiększonej pojemności -Gebirgsjager Feldflasche mit Trinkbecher (w tym przypadku przytroczone są dwie standardowe). Na plecach ma przytroczony plecak górski M31 Grosse Gebirgsjager Rucksack wraz z dodatkowym pasem biodrowym , warto zwrócić też uwagę ze żołnierz nie używa standartowych szelek tzw. Koppeltraggestell ich role spełniają szelki od plecaka. Na klapie plecaka przytroczona jest ogolnowojskowa płachta namiotowa - Zeltbahn M31 pod klapą zwinięty 20 metrowy odcinek liny wspinaczkowej Seil . Pomiędzy plecami a plecakiem zatknięty jest czekan wspinaczkowy -Gebirgsjager Spitzhacke , ten sposób ułatwiaj szybkie dobycie, oraz nie przeszkadzał podczas przeciskania się przez wąskie przejścia. Wypchany plecak skrywa wyposażenie, amunicję oraz żywność umożliwiającą przetrwać w skrajnych górskich warunkach klimatycznych.

Opis wykonany specjalnie na moje potrzeby przez Hioba- wieloletniego członka GRH Kampfgruppe Edelweiss oraz uczestnika międzynarodowego projektu "Edelweiss", z moją drobną korektą.

W 1942 1. Gebirgs-Division i 4. Gebirgs-Division zajęły Elbrus (wyższy szczyt zachodni 5642 m n.p.m) a 21.08.42 ustawiono na nim flage III Rezszy. W 1. Gebirgs-Division slużył Wego Chiang, syn Chiang Kai Shek'a.

Skala 1/6. Figura jest zestawem z pudełka wyprodukowanym przez Dragon Models Ltd. wzbogaconym o elementy wyprodukowane przez Dragon in Dreams.
Data dodania: 7 czerwca 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 176 razy od 7 czerwca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
7 czerwca 2020
Dziękuję! No mówiąc szczerze nie jest to jakaś figura którą wybitnie kocham. Sam zestaw z pudła był bardzo ubogi a że to jeden z wcześniejszych wypustów to i standard dość niski. Całość poprawiło ewidentnie dodanie oporządzenia z firmy która to robi na wysokim poziomie. Troczenie elemtów wyposażenia pod bacznym okiem kumpla który zjadł zęby na GJotach. Tylko z jedną rzeczą się wymknąłem a mianowicie z zeltą. Wykonałem imitację zwiniętej celty i założyłem ją zgodnie z regulaminem w troki na klapie plecaka. Kolega się oburzył bo podobno mieli w dupie regulaminy i zelty nosili w plecakch. Zwracam w tym przypadku uwagę na sposób noszenia czekana, gdy nie był potrzebny. Jest wetkniety pomiędzy plecak a plecy żołnierza. Widziałem to na żywo, właśnie na tym kumplu, gdzie całe godziny spędzilismy w terenie podczas ćwiczen na Helu i faktycznie, sposób sie sprawdzał.
7 czerwca 2020
No i gdzie jest moja szczęka - wiem opadła mi z podziwu. Moje gratulacje
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.