Oficer sztabowy (Oberleutenant) z 1. Gebirgs Div.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
36 / 72
<
>
Oficer sztabowy (Oberleutenant) z 1. Gebirgs-Division- Kaukaz 1942.

Oficer sztabowy ubrany w bluzę oficerską z ciemnozielonym kołnierzem,a na nią ma założoną kurtkę górską - Gebirgsjager Windjacke M40. Na nogach buty górskie z owijaczami. Na głowie garnizonowa czapka oficerska. Na pasie oficerskim mapnik oraz jedna ładownica na magazynki do MP40 (w tym przypadku używana do przechowywania magazynkow do EMP35 w którego jest uzbrojony). Pod lewym ramieniem trzyma duży, sztabowy, usztywniany mapnik.Ciekawostką kulturową jest że znakomita większosc GJtów była zdeklarowanymi katolikami w odróżnieniu od większosci niemców którzy byli protestantami. Interesującym jest również że na zdęjciach archiwalnych (szczególnie z początkowego okresu wojny) można zobaczyc spore dysproporcje mundurowe strzelców górskich. Wynika to w duzej czesci z faktu iż część jednostek Gebirgsjager bylo autoramentu austryjackiego i przez dlugi czas nosili oni elementy swojego umundurowania i oporządzenia.

Skala 1/6. Figura jest zestawem pudełkowym po sporych zmianach mudurowych i oporządzenia. Wszystkie detale wyprodukowane przez Dragon Models Ltd. 
Data dodania: 8 czerwca 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 179 razy od 8 czerwca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.