Niemcy - Fotografie z albumu - Gdzieś w Europie ?

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
385 / 429
<
>
Fotografie z albumu, często wymiar foto to 45mm x 40mm, czasem podpisane w większości niestety brak jakiejkolwiek informacji gdzie i kiedy zrobione.

Zdjęcie wykonane prawdopodobnie na terenie ??

                                        Nie propaguje żadnej ideologi w swoich zbiorach.
Data dodania: 8 czerwca 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 279 razy od 8 czerwca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
10 czerwca 2020
Ciekawe spostrzeżenia - dziękuję koledzy.
Kustosz
9 czerwca 2020
Proszę ewentualnie brać pod uwagę że w armii niemieckiej, wbrew wszelkim pozorom, panował dość powszechny brak wielu rzeczy i to od samego początku. Więc poza używaniem zdobycznej broni, używano na przykład konwersji kabur policyjnych do całkiem standardowych, niemieckich pistoletów. Na przykład- tak zwanej kabury miękkiej do P08, która oryginalnie służyła do noszenia tej broni przez tajniaków na uprzęży pod ubraniem. Moze problem na tym zdjęciu polega na tym iż kabura jest nietypowa.
Kustosz
9 czerwca 2020
Kabura wygląda mi na austriackiego Steyra M12 w wersji z dodatkową pochewką na łódkę z nabojami, chociaż przyznaje, że pewności nie mam. Duża kabura mogłaby ewentualnie także sugerować zdobycznego Visa, ale (na ile mogę się dopatrzeć na tej fotce) nie pasuje mi jej kształt i położenie zapięć. 
Kustosz
9 czerwca 2020
Nie wiem czy to tylko wrażenie, czy celowniczy ma bardzo dużą kaburę. Zastanawiam się, jaki pistolet mógł posiadać (to raczej nie jest nic z podstawowej niemieckiej broni krótkiej). Kolejne świetne zdjęcie. Gratuluję. 
Kustosz
8 czerwca 2020
Sekcja MG. Celowniczy z prawej, z etatowym pistoletem i przybornikiem przesunietym na pasie bardzo daleko w tyl. Dwoch amunicyjnych z czego ten po lewej ma pojemnik na zapasowe lufy. Wczesne umundurowanie, bez szelek. Obstawiam Polske lub Francje.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.