Polska skrzynka amunicyjna 1935r.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 8
<
>
Drewniana skrzynia na amunicje produkcji polskiej. Tego typu skrzynie używane były w Wojsku Polskim od początku do końca lat 30-tych. W skrzyni tej mieściło się 1260 sztuk amunicji przeciwpancernej do ckm (oznaczenia-czerwone kółko czerwony pasek). Różnica pomiędzy skrzyniami z amunicją do kbk i do km była taka, że amunicja karabinowa była pakowana w łódki amunicyjne. Opakowania umieszczano wewnątrz szczelnej puszki w 85 kartonikach po 15 sztuk i puszkę lutowano, żeby zabezpieczyć amunicję przed rdzewieniem. Na koniec puszkę (zwaną także konserwą amunicyjną) umieszczano w takiej właśnie skrzyni. Skrzynia nie posiada wieka i zawiasów oraz niema pasków do przenoszenia. Z racji wieku drewno jest trochę zniszczone. Na zewnątrz krótszego boku znajduje się etykieta z datą produkcji i pakowania amunicji - 27 maja 1935. Na jednym z boków pod farbą widoczne jest kółko z czarnym środkiem (amunicja z pociskiem lekkim), jest to częsty widok ponieważ skrzynie były używane wielokrotnie, przez co często przemalowywano ich oznaczenia.
Data dodania: 12 czerwca 2020
Datowanie przedmiotu: 1935
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 498 razy od 12 czerwca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
12 czerwca 2020
Dziękuje
12 czerwca 2020
Super Gratuluję
Kustosz
12 czerwca 2020
fajna i stan zachowania całkiem ładny. Coraz trudniej o takie fanty. Gratuluję
12 czerwca 2020
Dla zainteresowanych polecam artykuł na temat oznakowania skrzyń z amunicją w Wojsku Polskim w II RP 
http://przeciwlotnicza.pl/biblioteczka/piechota-44/Pl/-znakowanie-skrzyn-amunicji-karabinowej-mauser-i-lebel----pawel-janicki-405.html
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.