Niemcy - Fotografie z albumu - Gdzieś w Europie ?

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
390 / 429
<
>
Fotografie z albumu, często wymiar foto to 45mm x 40mm, czasem podpisane w większości niestety brak jakiejkolwiek informacji gdzie i kiedy zrobione.Zdjęcie wykonane gdzieś w Europie ??                                        Nie propaguje żadnej ideologi w swoich zbiorach.
Data dodania: 15 czerwca 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 276 razy od 15 czerwca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
15 czerwca 2020
Jurgen - dziękuję za opis
Kustosz
15 czerwca 2020
Bardzo ciekaw zdjęcie. Własciwie jest tu tyle napakowane że nie wiadomo od czego zacząć... Panowie podoficerowie noszą buty oficerskie a u jednego widać przesówkę na naramienniku która świadczy o tym iż jest kandydatem na oficera (słuchaczem szkoły. Wszyscy mają czapki polowe o bardzo krótkich daszkach co może mieć wiele tłumaczeń ale ja osobiście uważam (łącząc to z oficerkami) że czapki są przerobione na manierę oficerską ponieważ wszyscy z nich są kandydatami na oficerów. Pan po prawej ma dwa paski nad mankietem (nad drugim tez napewno ma) ponieważ jest szefem kompanii (tzw. Der Spiess), o czym dodatkowo świadczy majaczący pod bluzą (nad pasem) wetknięty za połę bluzy notes (nieregulaminowe ale zwyczajowe). Pojazd to SdKfz10/4 czyli Demag z zamontowanym 2cm Flak 38. Żołnierze po lewej- nic specjalnego poza tym że nosza normalne czapki M43 oraz ten w bluzie mundurowej ma buty- skórofilce. Wszystkie elemnty umundurowania wskazują iż datowanie to 1943-1944.

P.S. Podoficer z lewej strony nosi gwizdek podoficerski o czym swiadczy pleciony sznurek pomiedzy 3cim guzikiem a kieszenia.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.