Funker z 60. Infanterie Division (mot).

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
42 / 72
<
>
Funker z 60. Infanterie Division (mot)- (czasowo przydzielony do Felgendarmerie) - Front Wschodni, sektor południowy lato 1942.

Szeregowy (funker) ubrany w standardowy mundur sukiennny M40 z podstawowym oporządzeniem piechoty: pas główny, szelki bojowe, ładownice z łódkowaną amunicja do Kar98k, bagnet, chlebak z przytroczona manierką i menażką. . Na naogach buty marszowe na głowie furażerka starego wzoru z wypustkami w kolorze (waffenfarbe) wojsk łącznosci - cytrynowożółty. Takie same wypustki na naramiennikach i patkach. Na lewym ramieniu naszywka kwalifikacji- w tym przypadku blyskawica oznacza ze jest to radiotelegrafista a kolor (czerwony) ze jest radiotelegrafistą w jednostce artylerii. Pod naszywką łącznosciowca, opaska -Feld_ Gendarmerie. Opaski tego typu nosili żołnierze, na codzień nie odbywający służby w żandarmerii polowej a jedynie przydzieleni czasowo do tej służby. Najczęściej dotyczyło to specjalistów którzy byli potrzebni w czasie wykonywania zadań przez Feldgendarmerie a których zwyczajnie brakowało tej służbie. Żołnierze tacy zawsze po jakimś czasie wracali do swych pierwotnych pododdziałow.Radiostacja to Torn Fu D2. Górny panel stanowi radio (odbiornik i nadajnik), dolny zaś pokaźną baterię choć nie zajmowala ona całej objętości obudowy. Noszono je na plecach, przy czym z oczywistych wzgledow pełen zespół składał sie z dwóch osób. Można było używac jej w marszu gdyż kabel zasilający pomiędzy bateriami a radiem był dość długi, przy czym w tym układzie pracujący na radiostacji miał na plecach baterie a pomocnik radiostację. Czesto w roli "tragarzy" wykorzystywano HIWISów (Hilfswillige) byli to najczesciej (choc nie jedynie) jeńcy sowieccy którzy ochotniczo pełnili slużbę pomocniczą w Wehrmachcie. Nosili oni w zasadzie umundurowanie armii czerwonej pozbawione oznak a na ramieniu opaskę z napisem "Im Dienste der Deutschen Wehrmacht" (W służbie niemieckiego Wehrmachtu).Skala 1/6. Całość złożona z detali wyprodukowanych przez Dragon Models Ltd., Patches of Pride oraz wykonane własnoręcznie.
Data dodania: 21 czerwca 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 176 razy od 21 czerwca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
21 czerwca 2020
Bardzo dziękuję, pozdrawiam.
21 czerwca 2020
Moje gratulacje. Jak zwykle super.
Kustosz
21 czerwca 2020
Piękna figurka ! Gratuluję !
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.