OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 8
<
>
Polska ładownica wz.22 do karabinów i karabinków mauser. Jedna taka ładownica mieściła 30 naboi w kalibrze 7,92mm w pięcio nabojowych łudkach po trzy łudki w jednej komorze. Komory wewnątrz odzielone są przegródkami.

Wewnątrz środkowej komory znajduje się trójkątna czerwona pieczątka (niestety ze względu na stan nieczytelna). Ładownica nieposiada też zapięcia jednej z komór oraz zaczepu do szelek od plecaka. 

Ładownice tego typu były podstawowym typem ładownic w WP. Oprócz karabinów mauser były też często stosowane w oddziałach ON jako ładownice do karabinów Lebel. Żołnierz przenosił dwie takie ładownice na pasie głównym (w ON jedną) oraz 30 naboi w plecaku w dwóch pudełkach po 15 (łącznie 90 sztuk amunicji czyli 4 JO).
Data dodania: 27 czerwca 2020
Datowanie przedmiotu: 1922 - 1939
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 229 razy od 27 czerwca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.