Oberleutenant (porucznik) artylerii.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
44 / 72
<
>
Oberleutenant (porucznik) artylerii, z nieznanej jednostki, Berlin- wiosna 1943.Oberleutnat, ubrany w bluzę oficerską, stalowoszare bryczesy, czarny (późniejszy) pas oficerski, wysokie buty oficerskie i oficerską czapkę garnizonową.Mundury wyjściowe i służbowe. 

Okres przedwojenny i początek wojny- zestawy podstawowe:

- Dienstanzug (mundur służbowy): czapka garnizonowa (helm bojowy), mundur wz 36 (bluza mundurowa+ bryczesy stalowoszare), buty oficerskie, pas z poprzeczką (koalicyjka), szabla.

-Ausgehanzug (mundur wyjściowy): czapka garnizonowa, mundur wz.36 (zastępczo kurtka z wypustakmi lub biała bluza letnia), długie spodnie, trzewiki, szabla (lub kordzik w wersji oficerskiej).

Istnialy poza tym zestawy Kleiner Dienstanzug, Feldanzug, Paradenanzug, Meldeanzug, Kleiner Gesellschaftsanzug i Grosser Gesellschaftsanzug. W okresie późniejszym umundurowanie oficerów (służbowe i wyjściowe) ewoluowało (głównie ulagało uproszczeniom) powodując że oba zestawy w zasadzie wygladały tak samo. Na początku wojny, zrezygnowano z poprzeczki do pasa (koalicyjki) jako łatwego wyróżnika na polu walki co przeniosło sie również na ubiory służbowe i wyjściowe. Coraz rzadziej używano broni białej i do munduru wyjściowego a w zasadzie nie noszono juz żadnej a do służbowego broń osobistą (pistolety). W mundurach wyjściowych zaczęto rezygnować z noszenia trzewików i długich spodni, oraz kurtek oficerskich z wypustkami lub letnich- białych. Elegancja przestała się liczyc...Skala 1/6. Figurę złożono z detali wyprodukowanych przez Dragon Models Ltd., One Sixth Unique oraz przygotowanych własnoręcznie.

 
Data dodania: 28 czerwca 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 158 razy od 28 czerwca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.