Oberst (pulkownik) wojsk... w Moje szaleństwa czyli Muzeum Jurgena. w MyViMu.com

Oberst (pulkownik) wojsk pancernych.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
44 / 71
<
>
Oberst (pulkownik) wojsk pancernych- front wschodni, lato 1943.

Ubrany w standardowy, sukienny mundur wojsk pancernych. Mundury tego typu zostały zaprojektowane specjalnie dla załóg pancernych wozów bojowych i były lubiane i cenione przez ich użytkowników. Krótka bluza której krój nie ograniczał ruchów oraz gwaratował że żaden z jej elementów nie będzie się zaczepiał o krawędzie przyżądow i pancerza, miała bardzo szeroko rozpięty kołnierz, który nie uciskał szyi w ciasnych i dusznych wnętrzach pojazdów pancernych. "Miejski mit" głosi ze w/w mundur został zaprojektowany przy współudziale Guderiana a krój zaczerpnięty był (co zdaje się być prawdą) z uwczesnej mody sportowej zwiazanej z narciarstwem. Kołnierz, naramienniki i patki obszyte waffenfarbe panzertruppen czyli kolorem różowym. Na głowie wczesna wersja oficerskiej furażerki. Na nogach trzewiki.  Broń krótka, jak przystało na wyższego oficera, to Walter PPK. Polizeipistole Kurz który został stworzony dla funkcjonariuszy pracujacych po cywilnemu aby umozliwic im noszenie broni w kaburach pod pachą lub wręcz w kieszeni był także chętnie używany jako broń osobista przez wyższych oficerów którzy nie mieli wiele wspólnego z walką na froncie. Odznaczenia to: na kołnierzu baretka EK II klasy ( I w.ś. ) z okuciem ponownego nadania; na lewej piersi od góry: EK I klasy, odznaka szturmowa wojsk pancernych; na prawej piersi Krzyż Niemiecki w Złocie, na szyi Krzyż Rycerski Krzyża Żelaznego z liśćmi dębowymi.Skala 1/6. Zestaw z pudełka po poprawkach merytorycznych i dodaniu kilku detali. Całośc wyprodukowana przez Dragon Models Ltd.
Data dodania: 29 czerwca
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 111 razy od 29 czerwca
Reklama
Dodaj komentarz
30 czerwca
Co do rzeczonego Battle of Bulge, to film stanowczo budżetowy. Znamy przykłady jak choćby wspomniany "O jeden Most za Daleko" gdzie choć próbowano jakoś rozwiązać kwestię pojazdów strony niemieckiej. W tym pierwszym jest zlanie totalne zarówno takich starań jak i (niestety) samego widza. Objawia się to wiarą w to iż widz będzie na tyle głupi że nie dopatrzy się faktu iż większość filmu rozgrywa się w plenerach srogiej zimy a końcowa walka- bitwa pancerna (która zapewne wielkością i rozmachem miała przytłaczać) odbywa się na jakiejś prerii. Jest też sytuacja na której się z lekka poślizgnąłem. Dośc długo wyszydzałem przyczepę sztabową Hesslera. Swego czasu znalazłem zdjęcie takiej przyczepy. No może nie dokładnie takiej samej, jednak jej budowa i wyglad były podobne to raz a dwa świadczyły dość jasno o jej sztabowym przeznaczeniu. Przyczepa holowana przez SdKfz 251 (A lub B) i niewątpliwie zdjęcie wykonano w Afryce, niemniej jednak sam pomysł nie okazał się do końca wyssany z palca. Co do kopiowania przez firmy modelarskie pomysłów z filmów itd. Tak zgadza się. Myślę że jest to odwolanie się do podświadomości. My gdzieś przechowujemy takie obrazy, najczęściej z pozytywnymi emocjami na ich temat i kiedy już się pokże coś takiego na rynku zwyczajnie jest nam się trudno oprzeć aby nie kupić. Jeżeli chodzi o Dragon Models Ltd., to mieli taka przygodę jeszcze w przypadku pułkownika pułkownika Maxa Radla a filmu "Orzeł Wyladował". Oprócz tego, kilka sylwetek przez nich wypuszconych nawiązywałao do dość znanej wśród pasjonatów książki "German Soldiers of World War Two" Jean'a de Lagarde'a.
30 czerwca
Faktycznie, masz rację z tym podobieństwem (chociaż Shaw w tym filmie wyglądał chyba młodziej). Nawet miałem przebłysk typu "skądś znam tę gębę" :-). Film zresztą, moim zdaniem, bardzo nierówny, ale rola Shawa świetna, a scena ze śpiewaniem "Panzerlied" po prostu rzuca na glebę.
Swoja droga, podobna sytuacja jest z figurką przy modelu "Scout Car Humber'a" firmy Bronco która bardzo przypomina Michaela Caine jako płk J.O.E. Vandeleura z filmu "O jeden most za daleko".
29 czerwca
Dzięki Teddy. Wprawne oko dopatrzy sie podobieństwa do aktora Roberta Shaw'a. I nie jest to zbieg okoliczności, albowiem w zamyśle twórców miał być to pułkownik Martin Hessler, grany właśnie przez tego aktora w filmie "Bitwa o Ardeny" (Battle of Bulge). 
29 czerwca
Nawet po minie widać, że Herr Oberst... :-)
Gratulacje - kolejny świetny eksponat (no i opis)!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.