Leutenant z Panzergrenadier-Lehr-Regiment 901.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
46 / 72
<
>
Leutenant z Panzergrenadier-Lehr-Regiment 901 (Panzer-Lehr-Division)- Normandia, lato 1944.

Porucznik ubrany w mundur tego samego typu jakie były używane przez załogi dział szturmowych w wojskach lądowych. Była to cecha charakterystyczna wyróżniająca w polu grenadierów z Panzer-Lehr-Division. Do tego na nogach trzewiki (bez opinaczy) koszula mundurowa, krawat, na głowie polowa czapka oficerska strego wzoru (tzw. crusher). Na prawym ramieniu odznaka za zniszczenie czołgu środkami ppanc. piechoty (złota) a oprócz tego baretka EK (Eisernes Kreuz- Krzyz Zelazny)II klasy a poniżej EK I klasy oraz Odnzka Szturmowa Pichoty i Odznaka Szturmowa Ogólnowojskowa. Na pasie jedna ladownica do MP40 w którego jest uzbrojony. W lewej ręce Panzerfaust klein.Panzer Lehr Division  (szkolna)- formalnie 130 Dywizja Pancerna, stworzona została w oparciu o kadry szkół wojskowych (Panzertruppenschule I i Panzertruppenschule II). Jest oczywistą rzeczą że kadra w/w szkół była w tym czasie elitą jeżeli chodzi o doświadczenie bojowe i zasługi na polu walki. Stąd też dywizja ta była traktowana jako dywizja elitarna (miała być niejako dywizją pokazową) pomimo iż szeregowi żołnierze nie byli jakoś specjalnie dobierani lub w wyjątkowy sposób szkoleni. Siła dywizji miała się opierac na charyźmie dowódców pododdzialów. Była całkowicie zmechanizowana a jej uzbrojenie było na tym samym poziomie co innych elitarnych dywizji. Pomimo tego nigdy nie doczekała sie honorowej opaski z nazwą dywizji na rękaw. Jej jedynym wyróżnikiem (poza nietypoweym umundurowaniem grenadierow) był emblemat ze stylizowaną literą "L" na naramiennikach.Skala 1/6. Sylwetka złożona w oparciu o detale wyprodukowane przez Dragon Models Ltd., Dragon in Dreams.

 
Data dodania: 30 czerwca 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 234 razy od 30 czerwca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
3 września 2020
Zgodnie z obietnicą z pierwotnego opisu- wymiana zdjęć po upgradzie figury (nowy crusher).
Kustosz
1 lipca 2020
Dzieki Teddy!
Kustosz
1 lipca 2020
Gratulacje i podziw, jak zawsze :-)
Kustosz
30 czerwca 2020
No niestety, to prawda. Czasami uda sie zlozyc cos po taniosci ale czasami... Mozna by o tym dluuuuugo i namietnie.
30 czerwca 2020
Super sprawa z tymi figurkami a te detale bomba. Fajna pasja ale tez troche kosztowna. Pozdrawiam 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.