Kierowca (gefreiter) transportera opancerzonego.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
48 / 72
<
>
Kierowca (gefreiter) transportera opancerzonego Sdkfz 251 z Panzergrenadier-Regiment 12 z 4 Panzer Division- Łotwa, sierpień/ wrzesień 1944.

Kierowca transportera ubrany jest tylko w późną wersję koszuli M43 pod którą ma biały podkoszulek, spodnie, buty marszowe i czapkę polową. Przez ramię przewieszony MP40.

Koszule mundurowe jako część umundurowania ewoluowały tak samo jak jego pozostałe elementy, przez cały okres wojny. Zmieniał się krój, kolor ale też i materiał (co za tem i jakość) z którtego były wykonane. Koszule M43 były lepiej przemyślane niż ich wczesniejsze odpowiedniki. Posiadały na ramionach szlufki i guziki umożliwiające przypięcie naramienników i po naszyciu na prawej piersi orła narodowego można było ją nosic jako wierzchnią część umundurowania. Żołnierze, których stopnie wymagały naszycia szewronów, również to czynili na rękawach koszul i często także wykonywali “pętelki” na lewych kieszeniach koszul aby móc przyczepiąć do nich swe odznaczenia bojowe. Noszenie koszul bez bluz mundurowych było szczególnie rozpowszechnione wśród załóg pojazdów oraz wozów bojowych, a w szczególności wsród tych, którzy na stanie posiadali bluzy sukienne. W okresie letnim gdy metalowe kabiny i pancerze pojazdów bojowych nagrzewały się od słońca powodując że zalogi i kierowcy w swych pojazdach czuli sie jak w piekarnikach, zdjęcie takiej bluzy i pozostanie w samej koszuli niewątpliwie pozwalalo poczuć ulgę.Skala 1/6. Sylwetka złożona z detali wykonanych przez Dragon Models Ltd.

 
Data dodania: 2 lipca 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 147 razy od 2 lipca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
2 lipca 2020
W związku z limitem (rozmiar), który mi uniemożliwił wstawienie zdjęcia referencyjnego razem ze zdjęciami figury, wstawiam je w komentarzach.Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.