Sanitäter (gefreiter)- 462 Volksgrenadier Division

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
48 / 71
<
>
Sanitäter (gefreiter) z 462 Volksgrenadier Division- Metz, wrzesień 1944.
Sanitariusz ubrany w sposób bardzo charakterystyczny dla ostatniego okresu wojny na froncie zachodnim. Na standardowy mundur sukienny późniejszego wzoru ma założoną kamizelkę z oznaczeniem czerwonego krzyża. Hełm w wersji sanitarnej- feldgrau z symbolem czerwonego krzyza w białym okręgu. Na lewym rękawie opaska a na prawym naszywka sanitariusza. Na patkach i naramiennikach waffenfarbe korpusu sanitarnego czyli w kolorze chabrowym. Dodatkowa manierka medyczna przewwieszona na lewy bok przez prawe ramię. Na pasie dwie skórzane bandazownice oraz chlebak z troczoną manierką i menażką. W ręku trzyma torbę z wyposarzeniem medycznym (w torbie realnie znajdują się zeskalowane kopie sprzętu medycznego i medykamentów w skali 1/6). Sanitariusz nie nosi żadnej broni. Broń krótką, sanitariusze nosili dość powszechnie, na froncie wschodnim.  

Skala 1/6. Figura jest zestawem z pudełka z wprowadzonymi drobnymi zmianami. Całość wyprodukowana przez Dragon, Models Ltd. 
Data dodania: 4 lipca 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 119 razy od 4 lipca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
6 lipca 2020
Dzięki! Cieszę sie że się podoba. Paradoksalnie, w większości przypadków, najbardziej się podobają te, do których nie mam najwiekszego sentymentu. Myśle że to zwyczajnie wynika z tego czym kto sie pasjonuje a podoba się to co z tymi pasjami jakoś się wiąże.
6 lipca 2020
Az miło popatrzeć - gratuluję
4 lipca 2020
Dzieki. Pozdrawiam.
Kustosz
4 lipca 2020
Znowu jest pięknie,gratuluję!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.