Sekcja panzerjager- 110 Pz.Br.... w Muzeum Jurgen w MyViMu.com

Sekcja panzerjager- 110 Pz.Br. Feldheernhalle

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
46 / 62
<
>
Sekcja panzerjagers z 110. Panzer - Brigade „Feldherrnhalle”- okolice Debreczyna, wczesna jesień 1944.Wszyscy żołnierze noszą późne wersje umundurowania, Grenadier osłony, nosi bluzę drelichową ale spodnie sukienne. Etatowy celowniczy pancerzownicy, uzbrojony w broń krótką do samoobrony na krótkie dystanse, ma na sobie kurtkę maskującą z kapturem (głównie używana przez snajperów) z wzorem maskującym sumpmustertarn. Amunicyjny ma zarzuconą zeltbahn, na plecach noszak z trzema zapasowymi pociskami do pancerzownicy. Uzbrojony jest w karabinek szturmowy Stg.44. Wszyscy noszą opaski honorowe z nazwą jednostki "Feldheernhalle", zgodnie z regulaminem, nad mankietem lewego rękawa.Jednostki Feldheernhalle (te tworzone od podstaw) były formoawane z członków SA. Stąd też kolor podkładu ich opasek, nawiązujący do ich słynnych brunatnych koszul. Pierwszą jednostką która otrzymała tą nazwę był 271. Grenadier Regiment (w sierpniu 1942 został wyróżniony przyznaniem tej nazwy za swoje zasługi na froncie wschodnim). Później, został włączony do odbudowywanej 60. Infanterie Division, która ostateczni została po odbudowie przekształcona i przemianowana na 60. Panzergrenadier Division "Feldherrnhalle". W Oryginalnej 60. Infanterie Division był 120. Infanterie Regiment, który się składał z byłych członków (SA)  Gruppe Eberhardt która wykazała się swoimi działaniami w Gdańsku we wrześniu 1939. 110. Panzer - Brigade „Feldherrnhalle” Jednostka bliźniacza do 106. Panzer - Brigade „Feldherrnhalle” tak samo wyekwipowana złożona z członków 110 oddziału SA. Posiadała czolgi typu PzKpfw. V Panther Ausf. G i niszczyciele czołgów Jgdpz. IV/L70. Posiadała całkowicie zmechanizowany batalion grenadierów.  Została wysłana do Rumunii, prowadziła ciężkie walki obronne, w trakcie manewru cofnięcia się na Węgry wraz z utworzonym wcześniej Panzergrenadier - Division „Feldherrnhalle” brała udział w walkach pod Debreczynem gdzie walczyła także u boku 13. Panzer – Division. W listopadzie 1944 brygada została rozwiązana a jej kadry przeszły do 13. Panzer – Division także uszczuplonej ciężkimi walkami. Zabieg ten skutkował przemianowaniem 13. Panzer – Division na 13. Panzer - Division „Feldherrnhalle”.Skala 1/6. Sylwetki grenadiera i amunicyjnego złożone z detali, sylwetka celowniczego pancerzownicy to zestaw z pudelka z poprawkami. Wszystko wyprodukowane przez Dragon Models Ltd. plus detale wykoanane własnoręcznie oraz prez Patches of Pride.
Data dodania: 5 lipca, 14:11
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 96 razy od 5 lipca, 14:11
Reklama
Dodaj komentarz
7 lipca, 23:59
Dzięki wielkie.  Miło mi to wiedzieć.
7 lipca, 15:44
Potrafisz rozbudzić  wyobrażnię...Gratuluję ;-))
7 lipca, 12:27
Z tym coraz większy problem. Istnieje jeszcze zagęszczanie na półkach- kosztem przejżystosci... :)
7 lipca, 12:08
Byle miejsca starczyło :-) Trzymam kciuki!
7 lipca, 11:29
Dziękuję pięknie Panowie. Tak przy okazji, nieoficjalnie, bardzo dorastam do projektu w skali 1/6 nie związanego z III Rezszą... Ba, nawet nie z II wojną światową. Ale to narazie są plany.
7 lipca, 07:35
Robi wrażenie! gratuluje
6 lipca, 23:50 , edytowany: 7 lipca, 00:02
Dziękuję ślicznie. Mimo ze jeszcze będzie coś w podobnym temacie to jednak w opisach znajdą się inne tematy więc moze tutaj dodam ze standardowo- regulaminowo- sekcja niszczycieli czołgów uzbrojona w pancerzownicę Panzerschreck składała się z: Podoficera (w najgorszym wypadku obergefreitera)- dowódcy sekcji (Stg 44), sekcji MG czyli strzelca i amunicyjnego (MG 34/42,+ pistolet+Kar98k), celowniczego pancerzownicy (panzerschreck + pistolet) i amunicyjnego /strzelca osłony (Stg44). Sekcja MG miała za zadanie odseparowanie piechoty od czołgu (bądź wybijąc ją bądź zmuszajac do ukrycia się). Amunicyjny i dowódca sekcji z bronią automatyczną ochraniali celowniczego pancerzownicy. W rzeczywistości, oczywiscie, niewiele realia miały się do regulaminów.
6 lipca, 22:34
Z każdą kolejna figurką, czy grupą utwierdzam się w podziwie. Gratulacje po raz kolejny!
6 lipca, 11:27
Dziękuję. Tak się składa że Jednostki Feldheernhalle były kiedyś (na początku mojej rekonstrukcyjnej pasji) w kręgu moich zainteresowań. Uznane w armii niemeickiej za elitę a tak naprawdę niewiele o nich wiadomo, niewiele o nich napisano a jescze mniej sfotografowano. Mało tego, w odróżnieniu od innych elitarnych dywizji, Feldherrnhalle była elitą bez żadnych poważnych zwycięstw i sukcesów. Opis to tylko fragment mojej wiedzy na temat tych jednostek, ale nie chciałem zanudzać.
6 lipca, 11:18
Gratuluję , super opis i rewelwcyjne figury wojaków.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.