Tabory cygańskie? A nie, to... w Muzeum Jurgen w MyViMu.com

Tabory cygańskie? A nie, to Luftwaffe!

Duże zdjęcie Tabory cygańskie? A nie, to Luftwaffe!
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
30 / 47
<
>
Dwie przyczepy łączności- Funkanhänger (Kurz-/ Langwelle) (2 achs.) dla łączności na falach krótkich i długich. Tego typu sprzęt był używany tylko i wyłącznie przez łuftwaffe. Radiostacje pracowały na częstotliwościach operacyjnych Luftwaffe. Bardzo podobne nadwozia przyczep były używane jako stanowiska kontroli lotów na lotniskach polowych oraz z tym samym przeznaczeniem- mobilne zestawy świateł dla lądowiska.
Data dodania: 8 lipca, 11:40
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 70 razy od 8 lipca, 11:40
Reklama
Dodaj komentarz
8 lipca, 23:21
A jednak istnieje. Więc gdyby ktoś miał ochotę się zapoznać a do tego podyskutować na ten dość dziwny temat...    https://www.facebook.com/perhangudada/
8 lipca, 20:24
Dzięki. Tabory nasunęły mi się po tym jak swego czasu na FB obserwowałem profil grupy odtwarzającej romską grupę bojową... Powiem szczerze że sam nie wiem ile w tym było prawdy. Niektóre fakty podawane na ich profilu brzmiały jak SiFi, inne jakby autorzy szydzili z inteligencji czytelników, choć inne przedstawione fakty, relacje i zdjęcia zdawały sie potwierdzać iż jeden czy dwa tabory cygańskie działały na rezcz III Rzeszy, głównie prowadząc działania przeciwpartyzanckie. Przy czym ewidentnie działali z chęci zysku i za gwarancje nietykalnosci ze strony Niemców. Przy okazji, jeżeli ktos ma jakąś wiedzę na ten temat to chętnie dowiem się czegoś więcej, profil na FB przestał niestety istnieć. Formacja (jeżeli dobrze pamietam) nazywała się- ... Luft Brigade. Gdzieś tam się pjawiało nazwisko roma który tym bajzlem rządził.
8 lipca, 19:56
Kawał prawdy o wojennej rzeczywistości, tak odległej od hollywoodzkich wyobrażeń... A za tytuł dałbym osobnego lajka. Gratulacje i pozdrowienia!
8 lipca, 16:44
Dzięki. W sumie zaczęło się zbieranie zdjęć od potrzeby usankcjonowania pewnych rzeczy na żywych dioramach a z drugiej strony kwestie mundurowe. Teraz już leci ale wciąż uwielbiam takie "tyłowe" smaczki.
8 lipca, 13:03
Dobra fucha za linią frontu.Nawet kuchnia polowa jest.Gratuluję!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.