Grenadier z 4. Panzer Division - 1945.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
54 / 72
<
>
Grenadier z 4. Panzer Division - Okolice Gdańska, marzec 1945.

Grenadier ubrany w późniejszą wersję munduru polowego z założonym na niego płaszczem ogólnowojskowym. Na nogach trzewiki z opinaczami, na głowie hełm stalowy. Żołnierz posiada minimum oporządzenia. Uzbrojony w karabin samopowtarzalny G43. Regulaminowo do niego, posiada ładownicę parcianą na dwa pelne magazynki i druga, standardową, skórzaną, na amunicje łódkowaną do Kar 98 K. Poza tym, uzbrojony jest w pancerzownicę "Panzerfaust" 100m, granat ręczny Eierhandgranate HG 39 i minę przeciwpancerną Tallermine 42.Skala 1/6. Figura złożona z detali wyprodukowanych przez Dragon Models Ltd. 
Data dodania: 11 lipca 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 273 razy od 11 lipca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
16 lutego 2021
W Gdańsku moze już coraz mniej ale myślę że wciąż są duże szanse na wygrzebanie wielu ciekawych fantów. Podobno prawdziwe klondike było gdy ryli i rozbireali w okolicach byłej rzeźni. A i na Siedlacach na których wychowywałem się do wieku dorosłego od wieku 8 lat wygrzebywano przy okazji inwestycji sporo fantów. Nic dziwnego, sporo się tam tłukli. Co do stanowisk Ersatz Btl. HG to wiedziałęm że rozrabiali w Gdańsku ale jedyne jakie były mi znane stanowiska to okolice Góry Gradowej. Nie znałem ich wcześniejszych stanowisk.
16 lutego 2021
Najśmieszniejsze , że leżał sobie na wierzchu obok mijej prawdziwkowej górki.
Kustosz
16 lutego 2021
Do G43 mam wyjątkowy sentyment. Podoba mi się ta broń no i trafiło mi się mieć z nią swego czasu dłuższy kontakt.
15 lutego 2021
Znów perfekcja. 
A dla smaczku, to takiego G.. głaskałem pare lat temu, bo się wylegiwał na górce, na lewo od Spacerowej, gdzie stowiska miały oddziały HG. Cuda sie zdarzają. Może się nadal wyleguje.
Kustosz
12 lipca 2020
Hitchcock mawiał "najpierw ma być trzęsienie ziemi,a póżniej już tylko gorzej..."
Strach się bać ;-))
Pozdro ;-))
12 lipca 2020
Dzięki Jurgen za  wyczerpujące informacje! Ładnie wyglądają wszystkie.Pozdrawiam.
Kustosz
12 lipca 2020
OK, pytanie proste, zagadnienie trochę mniej. Jak większość rzeczy na świecie, tak i ten detal ewoluował w dążeniu od prostoty do jaknajwierniejszej doskonałości. Na pierwszej fotce bagnet Dragon Models Ltd. (dalej jako DM). W zasadzie nie ma powodów do ekscytacji. Mało detali, kolorystyka raczej krytyczna. Drugie zdjęcie razem z oporządzeniem na pasie, późniejsza wersja produkcyjna (DM), bagnet zrobiony na "używany" (myślę że kolorystyka miała nawiązać do bagnetów z okładkami z ebonitu choć nie ma na nich chrakterystycznych żłobień). Kolejne zdjęcia to także produkcja DM ale najnowsza. Rękojeść wykonana na imitację drwnianych, nie używanych okładzin (bardzo dobry na końcowy okres wojny). Kolejne zdjęcia pokazują detale. Ostatnie zdjęcie- produkcja Dragon in Dreams. Bardzo dobrze wykonana (zatem i nie tania) miniatura. Wykonana z metalu i malowana.  Jak sam widzisz, bagnet, bagnetowi nie równy... :)
P.S. Wszystkie można obsadzić na miniatury Kar98k pod warunkiem zeszlifowania , częściowego lub całkowitego ścięcia wyciora. Spowodowane to jest faktem iż otwory w bagnetach są mniejsze niż końcówki (pogrubione) wyciora.


12 lipca 2020
Jurgen jak możesz to daj zbliżenie bagnetu.Jestem ciekawy jak jest wykonany.Gratuluję!
Kustosz
11 lipca 2020
Dzięki Panowie! Staram się utrzymywać widzów w napieciu, jak Hitchcock. :D
11 lipca 2020
Ładnie ujął to kolega ciufa ,, trudno za Tobą nadążyć '' ale figurki sa rewelacyjne to fakt.
Kustosz
11 lipca 2020
Trudno za Tobą nadążyć...ale staram się ;-))
Gratuluję kolejnego eksponatu !
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.