Żołnierz z nieznanej jednostki z.b.V. Cz. 1.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
55 / 72
<
>
Żołnierz z nieznanej jednostki z.b.V. - Dolny Śląsk, wiosna 1945. Cz.1.
Żołnierz niezanej jednostki, operującej w okolicach Dolnego Śląsaka ubramy jest w bluzę sukienną M44. Do tego ma spodnie maskujące uszyte z drelichu, z wzorem Leibermustertarn. Na nogach trzewiki z opinaczami, na głowie czapka polowa uszyta z materiału drelichowego z wzorem maskującym splittertarnmuster. Za połę bluzy wetknięty nóż okopowy. Oporządzenie to tropikalna wersja pasa i szelek. Ładownice na magazynki do Stg 44. wzoru wczesnego- pierwotnie stworzone dla karabinu MKB, który był protoplastą Stg 44. Ostatecznie, bardzo często wydawane do VG "Gustloff". Żołnierz uzbrojony w Stg 44. z zamontowanym Krummlauf.

Sylwetka przedstawia czysto hipotetyczny wygląd żołnierza końca wojny. Na ten sposób umundurowania istnieją zdjęcia z 1945 roku wykonanych prawdopodobnie na Śląsku Cieszyńskim, w czasie kapitulacji oddziałów niemieckich. Reszta jest tylko formą przedstawienia rozwiązań technicznych które pojawiły się lub mogły się pojawić na froncie w ostatnich tygodniach wojny.

Krummlauf został stworzony i wdrożony do testów w 1943. Ostatecznie do produkcji przeznaczono dwie wersje- lufę o zagięciu  30° dla piechoty (ta wersja dodatkowo była wyposażona w celownik pryzmatowy), miała ona ułatwić walkę w miastach i ostrzeliwanie przeciwnika zza osłony. Druga wersja produkcyjna to 90°, była stworzona do użycia w portach strzeleckich pojazdów pancernych. Miała umożliwić obronę przed wrogą piechotą z najbliższej odległości, gdy w normalnych warunkach taki ostrzał był możliwy tylko po wychyleniu się z luku. W związku z dużymi tarciami występującymi podczas przechodzenia pocisku, żywotność każdej lufy była obliczona na kilkaset strzałów. Z uwagi na bardzo niską celność, szybkie zużywanie, skuteczność poniżej kosztów produkcji, nie wdrożono tej konstrukcji do masowej produkcji. Jednak nalezy się liczyć iż partia próbna została wydana jednostkom bojowym, na zasadzie- wszystko co może się przydać a zalega w magazynach ma być wydane na front.

C.D.N.

Skala 1/6. Figura złożona z detali wyprodukowanych przez Dragon Models Ltd., ZY Toys. Lekki weathering materiałami Tamiya.
 
Data dodania: 12 lipca 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 148 razy od 12 lipca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.