Przygotowanie drużyny kolarskiej do olimpiady.

Duże zdjęcie Przygotowanie drużyny kolarskiej do olimpiady.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
117 / 192
<
>
Pluton (kompania) cyklistów, prawdopodobnie na terenie macierzystej jednostki, przygotowuje się do wyjazdu. Zwraca uwagę żołnierz z plecakiem. Plecak nie przypomina żadnego znanego mi plecaka armii niemieckiej. Ani tornistra piechoty (sierściucha), ani plecaka GJ, ani artyleryjskiego ani plecaka LW. Z tego co wiem istniała wersja plecaka wojsk lądowych, wykonanego na wzór plecaków GJ ale z tego co wiem pojawiły się w późnym okresie wojny. Zdjęcie raczej wskazuje na okres przedwojenny lub na samym początku. Mniej więcej po środku planu widoczny sanitariusz z opaską na ramieniu. Dalej widoczni dwaj oficerowie (tyłem) w kurtkach oficerskich starego wzoru (dwa guziki na wysokości pasa). Zwracam również uwagę na oporządzenie na pierwszym planie. Wyraźnie widać chlebak z przypiętą manierką (bez kubka) oraz puszkę na maskę wczesnego wzoru. Za budynkiem widoczna cięzarówka. W jednostkach cyklistów istnaiały pododziały transportowe (zmotoryzowana kolumna) która odpowiadała za przewóz oporządzenia osobistego żołnierzy, które nie mogło być zabierane na rower ale także za zaopatrzenie jednostek bojowych.
Data dodania: 14 lipca 2020
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1940
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 136 razy od 14 lipca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
15 lipca 2020
To pierwsze jeszcze będzie. Niestety, aby nie przeoczyć niczego, publikuję fotki zgodnie z kolejnością w folderze ze skanami oryginałów. Nie ma w tym żadnej chronologii czasowej. Tak czy siak, wrzesień 1939 jeszcze będzie.
15 lipca 2020
Tour de Pologne,tour de France? Gratuluję.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.