Hełm wz.35 niklowany 1937 r. w Muzeum_39 w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
9 / 9
<
>
Hełm wz.35 niklowany.Hełmy wz.35 były produkowane przez Hutę Ludwików w latach 1935-1939 oraz 1948-1956 na potrzeby straży pożarnej oraz obrony przeciwlotniczej. Przed wojną hełmy produkowano w dwóch wersjach niklowanej (dla straży pożarnej) oraz lakierowanej no kolor szary, czarny, oliwkowy oraz niebiesko-szary (dla obrony przeciwlotniczej).Cały hełm wraz z grzebieniem wykonany jest z blachy stalowej pokrytej niklem. Hełm posiada dwa otwory wentylacyjne, jeden wewnątrz na szczycie czerepu i drugi po zewnętrznej stronie na grzebieniu w okolicach nadkarczka. Wewnątrz hełmu brakuje fasunku, jednak po mimo to zachowały się jego mocowania. Czerep ze względu na to, że jest pokryty niklem zachował się w stanie niemalże idealnym (pomijając niewielkie wżery na przedzie). Po wewnętrznej stronie nadkarczka znajduje się tabliczka z napisem ,,LUDWIKÓW KIELCE’’ oraz datą 1937.Na ostatnim zdjęciu porównanie z hełmem produkcji powojennej (link do tego hełmu: https://myvimu.com/exhibit/54885269-helm-wz-35)

 
Data dodania: 21 lipca, 17:08
Datowanie przedmiotu: 1937
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 86 razy od 21 lipca, 17:08
Reklama
Dodaj komentarz
22 lipca, 10:29
Dziękuje!
21 lipca, 17:16
Fajny hełm - GRATULUJE
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.