Kormoran - atrament do wiecznych piór

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
22 / 29
<
>
Atrament do wiecznych piór - nibieski intensywny marki KORMORAN.
Atrament wyprodukowany przez Powiatową Spółdzielnię Pracy Usług Wielobranżowych w Sokółce. Eksponat składa sie z trzech części: kałamaża z atramentem, opakowania katronowego oraz flanelowej szmatki.
Na opakowaniu - widok główny - nazwa atramentu : stylizowany napis "Kormoran" oraz rysunek kormorana na tle zółtego okręgu z białą obwódką, a także specyfikacja: atrament do wiecznych piór niebieski intensywny. Na skrzydełkach opakowania informacja o przepłukaniu pióra przed napełnieniem (skrzydełko lewe) oraz o niemieszaniu z innymi atramentami (skrzydełko prawe). Na ściance bocznej nazwa producenta oraz symbol branżowej normy BN-68-85-42-01. Poniżej normy cyfra 8 w kółku. Norma BN-68/8542-01 dotyczy produkcji atramentu i została ogłoszona w roku 1968 (z datą obowiązywania 1.01.1969) [Monitor Polski 1968.32.220]. Na spodzie opakowania logo producenta - dwie stalówki i poniżej półokrągły napis SOKÓŁKA
Kałamaż o pojemności 60 ml z sygnaturką na denku ZPS 56 oraz bakielitową nakrętką sygnowaną logiem i napisem ZESPÓŁ. Na etykiecie naklejonej na kałamarz powtórzenie rysunku i informacji z widoku głównego opakowania oraz dodatkowo informacja o cenie: 4 zł.
Na opakowaniu brak informacji o producencie pudełka - byc może wykonane przez wytwórcę atramentu.
 
Data dodania: 22 sierpnia 2020
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 218 razy od 22 sierpnia 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.