Fllschirmjagers z 4. Fallschirmjager Division.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 72
<
>
Spadochroniarze z 4. Fallschirmjäger Mörser Bataillon/ 4. Fallschirmjager Division z 8.cm Granatwerfer 34.- Anzio marzec/kwiecień 1944.Dwaj spadochroniarze z obsługi moździerza ubrani w koszule i spodnie tropikalne Luftwaffe, do tego buty spadochroniarskie (wczesnego i późnego wzoru), hełmy stalowe (spadochroniarski i ogólnowojskowy) a do tego kurtki spadochroniarskie późniejszego wzoru z maskowaniem splittermustertarn B. Aby ułatwić sobie pracę przy obsłudze moździerza, mają zdjęte całe oporządzenie.

Odwiedzający ich strzelec spadochronowy ubrany podobnie jak moździerzyści z tą różnicą że na głowie nosi furażerkę a jego późna kurtka spadochroniarska ma wzór maskujący sumpfmustertarn. Jego oporządzenie składa się z pasa tropikalnego takiej samej żabki z bagnetem, chlebaka i wczesnego bandoliera na łódkowaną amunicję do Kar98k w którego jest uzbrojony. 

Włoski spadochroniarz z 184. Divisione Paracadutisti "Nembo", której elementy zostały przydzielone do 4. Fallschirmjager Division, ubrany w standardowy, włoski, stalowoszary mundur spadochroniarski a na niego założona kurtka spadochroniarska włoskiego wzoru z kamuflażem "telo mimentico". Na głowie hełm spadochroniarski z pokrowcem maskującym z takiego samego materiału jak kurtka. Oporządzenie składa się z mieszanych elemntów włoskich i niemieckich. Pas nienznego pochodzenia- wzorem przypominający niemiecki oficerski- niemiecka ładownica na magazynki do MP40 oraz włoska ładownica na granaty. Żołnierz uzbrojony w pistolet maszynowy Beretta Mod. 38. Skala 1/6. Figury niemieckich spadochroniarzy złożone z detali wyprodukowanych przez Dragon Models Ltd. oraz Forces of Valore.

Włoski spadochroniarz to figura z pudełka po drobnych przeróbkach, wyprodukowana przez Dragon Models Ltd.

Model moździerza wykonany i pomalowany z zestawu 75009 firmy Dragon Models Ltd. Weathering wykonany materiałami Tamiya. 
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 263 razy od 23 sierpnia 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
25 sierpnia 2020 , edytowany: 27 sierpnia 2020
Dla kolekcjonera- pasjonata, to prawdziwa przyjemnosc i wielki kopniak do dalszego dzialania, gdy czyta pozytywne komentarze na temst swoich zbiorow i pasji. Dziekuje Panowie bo Wasze opinie to dla mnie adrenalina napedzajaca mnie do dalszego dzialania.
Kustosz
25 sierpnia 2020
Rewelacja! Plenery z figurkami robią wrażenie. Gratuluję
Kustosz
24 sierpnia 2020
Jeszcze raz wielkie dzieki za pozytywne oceny.
24 sierpnia 2020
Jak zwykle super i cieszy oko ta ekspozycja. Gratuluję Jurgen.
Kustosz
24 sierpnia 2020
Dziękuję bardzo. Cieszę się że się podoba.
24 sierpnia 2020
Ładna ekspozycja,gratuluję!
Kustosz
23 sierpnia 2020
Dzięki wielkie. Teraz Wam dam spokój na jakiś czas. Tydzień wakacji rzutem na taśmę. :)
Kustosz
23 sierpnia 2020
Doczekałem się kolejnej...Gratuluję ! Alleluja i do przodu ;-))
Pozdro !
Kustosz
23 sierpnia 2020
Dziękuję Teddy. Prawda jest taka że pomysłów coraz mniej a większość inspiracji, jeżeli wena przychodzi, pochodzi od zdjęć archiwalnych. Co do beretty to tak, odkurzaj. Bardzo ładna broń. Ostatnio nawet planowałem kupić replikę do rekonstrukcji ale już coraz mniej mi się chce tachać to całe żelaztwo a wciąż w grupie brytyjskiej robię za strzelca Brena więc gdzieś trzeba odpoczywać.   :)
Kustosz
23 sierpnia 2020
Mniam, nareszcie... :-)
Jest na co popatrzeć - i postacie, i sama scenka. Wielkie gratulacje - za eksponat i za wiedzę. 

P.S. - chyba poczułem się zainspirowany do "odkurzenia" mojej Beretty...
 
Kustosz
23 sierpnia 2020Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.