Grenadierzy wózkowi.

Duże zdjęcie Grenadierzy wózkowi.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
141 / 174
<
>
Grupa żołnierzy- w mojej ocenie na urlopie bądź po przybyciu do miejsca nowego przydziału, bądź miejsca szkolenia. Wszyscy mają czyste, wymuskane mundury i oporządzenie. Trzy furażerki starszego wzoru ale już bez szewronów waffenfarbe. Jeden w czapce polowej M43, wszyscy w mundurach M40 i trzewikach z opinaczami co wyraźnie determinuje datowanie zdjęcia na 1943/44. Zwracam uwagę na unteroffizier'a (po lewej) którego opinacze i buty wygladają jak dopiero pobrane z magazynu. Widoczny wyraźnie sznur od gwizdka podoficerskiego przypięty (nietypowo) do trzeciego guzika (gwizdek spoczywa w prawej kieszeni na piersi. Bardzo ładnie widoczny numer wymalowany białą farbą na dnie puszki pgaz. który był zwyczajowym sposobem na oznaczenie własciciela maski. Widoczne stroczone oporządzenie (zelbahn). Na samym wierzchu sterty widoczne torby lub coś co przypomina plecaki artyleryjskie. Chciałbym wierzyć iż może być to rzadka wersja plecaka piechoty- Sturmgepack 44.
Myślę że zdjęcie wykonano w okolicy dworca kolejowego, żołnierze właśnie przybyli (ewentualny cel przybycia na początku opisu) a chłopak (tylko kawałek  na zdjęciu z lewej strony) dorabiając sobie jako bagażowy, zabrał całe oporządzenie panów na swój wózek.
Data dodania: 31 sierpnia 2020
Datowanie przedmiotu: 1943 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 120 razy od 31 sierpnia 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.