Świetliści żołnierze.

Duże zdjęcie Świetliści żołnierze.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
51 / 410
<
>
Pluton ciężkich reflektorów przeciwlotniczych. 
 Od lewej do prawej- trzy grupy żołnierzy Luftwaffe. Pierwsza grupa w kombinezonach, druga w mundurach słuzbowych i trzecia znów w kombinezonach.
Umundurowanie- pierwsza grupa po lewej, wyraźnie używa stosunkowo nowych, ciemnogarnatowych kombinezonów. Druga grupa po środku zwierająca dwóch podoficerów, w mundurach służbowych i trzecia ponownie w kombinezonach ale ewidentnie mocno sfatygowanych. Uwagę zwraca żołnierz (pierwszy od prawej) w naprawianym, mocno połatanym kombinezonie. Wszyscy w furażerkach i butach marszowych.
Oporządzenie- od lewej. Żołnierze po lewej noszą bardzo ciemne ładownice, Mogą to być bardzo mocno pociemniałe ładownice brązowe ale w relacji z innymi na zdjęciu obstawiam że są to ogólnowojskowe- czarne. W grupie środkowej pierwszy od lewej żołnierz nosi ciemnobrązowy pas i bardzo ciemne, prawdopodobnie czarne ładownice. Obok niego żołnierz z nowiutkimi ładownicami w naturalnym kolorze skóry. Następnie żołnierz z ciemnobrązowym pasem i dwoma skrzyżowanymi paskami parcianymi na piersi (prawdopodobnie szerszy to pasek od chlebaka zaś cieńszy od puszki z maską pgaz). Dalej mamy sierżanta który ma przypietą latarke do pasa. Kolejny żołnierz ma cimnobrązowy pas. Kolejny podoficer nosi koszulę i krawat oraz podstawy jego naramienników mogą świadczyć że jest kandydatem na oficera (słuchaczem kursu oficerskiego). Kolejni dwaj żołnierze noszą ciemnobrązowe oporządzenie (pasy, szelki, ładownice). Za nimi wyraźnie widać żołnierza w jasnej bluzie drelichowej. Ostatni żołnierz w połatanym kombinezonie nosi nowiuteńkie szelki i ładownice w kolorze naturalnej skóry. 
Uwagę zwracają dwa psy, będące zapewne maskotakmi jednostki oraz pokrowce na reflektorach z plamami kamuflażu.
Data dodania: 2 września 2020
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 136 razy od 2 września 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.