Oberwańcy z Luftwaffe.

Duże zdjęcie Oberwańcy z Luftwaffe.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
97 / 410
<
>
Grupa żołnierzy Luftwaffe. Trudna do zidentyfikowania formacja, być może artyleria plot. Pierwszy od lewej w negliżu nosi jasne, robocze spodnie drelichowe i furażerkę roboczą drelichową ale ciemną (granatową lub czarną). Następny wygląda jakby miał spodnie drelichowe polowe w wersji dla Luftwaffe (szarozielone) oraz koszulę wygladajaca na ogólnowojskową (późny wzór). Trzeci nosi podobne spodnie i bluże która wyglada na drelichową ale bez jakichkolwiek oznak, (być może jest to bluza robocza) oraz brązowy pas z klamrą Luftwaffe zaś na głowie furażerka drelichowa- robocza. Podoficer w fliegerblose i furażerce służbowej, ma jasne, drelichowe spodnie robocze. Kolejny w kombinezonie, drelichowej furażerce roboczej, z brązowym pasem i kaburą z bronią krótką. Kolejne indywiduum ma na sobie coś co wyglada na wczesny wzór koszuli (ogólnowojskowej) oraz jasne, drelichowe spodnie robocze. Ostatni w półnegliżu, w ciemnych, drelichowych spodniach roboczych i furażerce słuzbowej. Wszyscy noszą buty marszowe. W tle widać samochód typu van (w standardach z epoki) oraz coś co wygląda jak wózek od 2cm Flak 30/36.

Uwagę zwraca podoficer z tak zwaną "Laską Wołkowską", choć w tym przypadku raczej nie jest to laska wykonana oryginalnie na froncie Wołchowskim. Tego typu twórczość okopowa była bardzo modna i rozpowszechniła się wśród doświadczonych wojaków na froncie wschodnim. Masowo wykonywane w latach 1942-1943 przez żołnierzy wszystkich formacji znajdujących się w Występie Wołchowskim ale zwyczaj później rozpowszechnił się na inne odcinki frontów zaś nazwa pozostała.
Data dodania: 9 września 2020
Datowanie przedmiotu: 1941 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 144 razy od 9 września 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.